ارتباط با مشتریان

4 از 5 (3 نظر)

مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری (به انگلیسی: CRM - Customer Relationship Management) به همه فرایندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی ، ترغیب ، گسترش ، حفظ و ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کار می‌رود و شامل مدیریت انواع شیوه‌هایی است که مشتری جهت ارتباط با سازمان استفاده می‌کند اصول مدیریت ارتباطات مشتری ، چگونگی ایجاد موفق یک سیستم و اجرای آن را برای مدیریت ارتباطات مشتریان از شروع و اجرای اولیه یک چنین سیستمی تا نگهداری آن در زمان‌های مختلف را بیان می‌کند (wikipedia.org)

 

 

crm-مدیریت-ارتباط-با-مشتریان

 

هدف از CRM

مشتریان جدید جذب کنید، رابطه خود را با آنها گسترش دهید، از آنها به خوبی مراقبت کنید و آنها را مدت زمانی طولانی به عنوان مشتری حفظ نمایید

CRM به شما کمک می کند رابطه با مشتریان فعلی را گسترش دهید و همچنین بتوانید مشتریان جدید جذب کرده و در نهایت از مشتریانتان به خوبی مراقبت کنید

 

ارتباط با مشتری چیست ؟

در هر کسب و کاری که باشید برای بقا به مشتری نیاز دارید. اینکه محصول و یا خدمات شما گروه هدف خاصی داشته باشد و یا به صورت عمومی مورد استقبال قرار گیرد، فرقی ندارد. با وجود همکاران هم صنفتان، ارزش بازگشت مشتری و وفاداری آن به شما تا حدی بالا می رود که در بسیاری از کسب و کارها مبالغ و افرادی را برای ارتباط با مشتری درنظر می گیرند.

پاسخ به سوال” ارتباط با مشتری چیست ؟ ” می تواند جواب های متفاوتی داشته باشد اما تمام مفاهیم و پاسخ ها در انتها یک معنا خواهند داشت. اینکه شما از چه ابزار و روش هایی استفاده کنید تا مشتری که یکبار شما را برای خرید انتخاب نموده است، بازهم برای دریافت خدمات به شما مراجعه نماید و پاسخ هایی مانند : ” تشخیص و تعیین هویت مشتریان، جذب و نگهداری مشتریان ” ، ” بهینه کردن سود، درآمد و رضایت مشتریان ” و …. در جواب سوال ارتباط با مشتری چیست؟ در زمان کارکرد این بخش چندان اهمیتی نخواهد داشت.

هر آنچه روند و فرایند و تکنولوژی برای ارتباط با مشتریان فعلی و مشتریانی که بعدا جذب مجموعه خواهند شد، اصولی تر و با جانبداری از مشتریان باشد، شما شاهد وفاداری و بازگشت مشتریان خود خواهید بود.

 

چگونگی-ارتباط-با-مشتری

 

کد BSC : -709516076050520232049977692-15964;