لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل از سوی سایت ها

4.25 از 5 (4 نظر)

آموزش لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل از سوی سایت ها ، تویتر و..

اکثر سایت ها و برنامه های مختلف، از سرویس خبرنامه و ایمیل های خبری استفاده می کنند. اما گاهی به دلیل زیاد بودن تعداد ایمیل های ارسالی، تبلیغاتی بودن آن ها و.. نیاز داریم تا این سرویس را لغو کنیم. معمولا در سایت ها امکان ثبت نام در خبرنامه وجود دارد اما شاید گزینه ای برای لغو آن پیدا نکنید. به همین دلیل امروز روش لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل از سوی سایت ها و شبکه های اجتماعی توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و.. را به شما آموزش می دهیم.

 

اولین واکنش پس از عدم نیاز به خبرنامه ایمیل ها در یاهو، جیمیل و..، حذف کردن و یا ثبت آن ها به عنوان اسپم است. اما این کار را نمی توان به عنوان راه حل معرفی کرد بلکه برای این موضوع باید عضویت خود را به راحتی لغو کنید تا دیگری ایمیلی برای شما ارسال نشود. اگر شما هم قصد لغو عضویت و عدم دریافت ایمیل را دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

روش لغو عضویت (Unsubscribe) برای عدم دریافت ایمیل سایت

توجه داشته باشید که در متن ایمیل های اشتراکی استاندارد، حتما گزینه لغو عضویت وجود دارد. این دکمه معمولا در انتهای ایمیل و به صورت ریز نوشته می شود که ممکن است آن را ندیده باشید. به همین جهت یکی از ایمیل هایی که قصد لغو اشتراک آن را دارید باز کرده و به انتهای ایمیل رفته و به دنبال گزینه Unsubscribe یا لغو عضویت باشید. برای افزایش سرعت در عدم دریافت ایمیل از یک آدرس ، می توانید دکمه های Ctrl+F را بزنید و کلمه Unsubscribe را سرچ کنید.

Not-receiving-email-from-the-site

برای عدم دریافت ایمیل از یک سایت بعد از کلیک روی این دکمه معمولا یک لینک باز می شود و اشتراک شما لغو می شود. ممکن است از شما دلیل این لغو اشتراک هم پرسیده شود.

 

قانون CAN-SPAM برای عدم دریافت ایمیل از اینستاگرام و..

جالب است بدانید که برای انصراف از دریافت ایمیل، قوانین خاصی هم وجود دارد. در سال ۲۰۰۳ قانون CAN-SPAM در ایالات متحده آمریکا به تصویب رسید که در آن همه ایمیل های تجاری و خبرنامه ای که به صورت اشتراکی برای کاربران ارسال می شوند، باید حتما شرایط زیر را داشته باشند:

  •  - همه ایمیل ها مکانیزم و لینک لغو اشتراک را داشته باشند.
  •  - دکمه لغو اشتراک می تواند یک لینک و صفحه را باز کنند اما برای باز کردن بیش از یک صفحه مجاز نیستند.
  •  - برای لغو اشتراک نمی توان هزینه دریافت کرد. سوال کردن اطلاعات شخصی (به جز آدرس ایمیل) هم ممنوع می باشد.
  •  - انجام درخواست لغو عضویت باید کمتر از ۱۰ روز کاری انجام شود.
  •  - آدرس و اطلاعات فرستنده باید کامل وجود داشته باشد.
  •  - فیلد های From و Subject باید دقیق بوده و فریبنده نباشند.

 

این قانون انصراف از دریافت ایمیل موارد دیگری را هم دارد که معمولا در اکثر کشور ها هم رعایت شده و قانون مشابهی را دارند. شرکت هایی که این قوانین را رعایت نکنند، جریمه خواهند شد. به طور مثال در سال ۲۰۰۶ شرکت Kodak Imaging Network به دلیل عدم رعایت این قوانین، ۳۲۰۰۰ دلار جریمه شد.

توجه داشته باشید که این مورد شامل سایت های رسمی است. اگر شما دچار دریافت ایمیل های اسپم از سایت ها غیر رسمی شده اید و گزینه ای برای لغو نمی بینید، با کلیک روی دکمه گزارش اسپم یا Report Spam آن ها را گزارش دهید. سرویس هایی که قوانین را رعایت نکرده باشند، توسط سرویس های ارائه دهنده ایمیل مسدود می شوند.

عدم-دریافت-ایمیل-از-سوی-سایت-ها

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -709516076155020241686214996-31080;