ایمیل هنوز پادشاه است

4 از 5 (3 نظر)

میزان اهمیت ایمیل

با وجود محبوبیت روز افزون شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، تویتر، گوگل پلاس، یوتیوب و ... هنوز ایمیل که برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی وارد اینترنت شد با ۸۵% کاربر اینتنرتی در کل جهان پادشاه وب و اینترنت محسوب میشود. بر طبق آخرین نتایج بدست آمده از سوی پایگاه Ipsos Global Public Affairs که ماه گذشته از ۱۹،۲۱۶ بزرگسال در ۲۴ کشور جهان انجام شد، ۸۵%  کاربران اینترنت در سراسر جهان از ایمیل برای انجام ارتباطات استفاده میکنند، این در حالی است که ۶۲% کاربران برای ارتباط با یکدیگر از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند.

 

 

با توجه به اینکه میزان استفاده از اینترنت در کشورهای جهان متفاوت است اما در نتایج بدست آمده این تحقیقات، در مجارستان ۹۴ درصد مردم برای استفاده از ایمیل آنلاین میشوند، در حالی که تنها ۴۶ درصد مردم برای این کار در عربستان سعودی آنلاین میشوند.همچنین در اندونزی ۸۳%،آرژانتین ۷۶% و روسیه ۷۵% مردم از اینترنت برای مشاهده شبکه های اجتماعی استفاده میکنند (در این مطالعه انجمن ها یا وبلاگ ها نیز به عنوان شبکه های اجتماعی تعریف شده اند) که این کشورها بیشترین میزان استفاده از شبکه های اجتماعی را دارا هستند.

The-importance-of-email

به غیر از ایمیل و شبکه های اجتماعی، یکی دیگر از استفاده اولیه از اینترنت در سراسر جهان استفاده از پروتوکل VOIP (نرم افزار Skype با استفاده از این پروتوکل کار میکند) است. به طور کلی VOIP توسط ۱۴٪ از افراد در سراسر جهان استفاده میشوند که بیشترین استفاده در کشورهای روسیه (۳۶ درصد)، ترکیه (۳۲ درصد) و هند (۲۵ درصد) است و کمترین میزان در برزیل (۴٪)، فرانسه (۵٪) و ایالات متحده (۶%) میباشد.

با توجه به تلاشهای شرکت های بزرگ (نظیر فیس بوک که در سال ۲۰۱۰ با ایجاد سیستم مدرن پیغام دهی تصمیم داشت استفاده از SMS و فیس بوک را جایگزین ایمیل کند) هنوز ایمیل به عنوان محبوب و معروف ترین پرتوکل ارتباطی بین اشخاص محسوب میشود و به نظر میرسد چیزی نمیتواند در آینده نیز جایگزین این پروتوکل دوست داشتنی شود.

 

 
 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -70951607615392024839421388-31312;