نحوه فرستاندن ایمیل با جیمیل گوشی و کامپیوتر

4 از 5 (3 نظر)

آموزش فرستادن ایمیل در جیمیل از طریق کامپیوتر

 

جیمیل یکی از سرویس‌های رایگان گوگل است که امکانات خوبی را برای ارسال ایمیل در اختیار کاربران قرارد می‌دهد. هر کاربر می‌تواند دو یا چند جیمیل را بطور همزمان داشته باشد. همچنین می‌تواند از طریق مرورگر وب و یا برنامه‌های جانبی مختلف در کامپیوتر یا تلفن همراه وارد اکانت جیمیل خود شود و ایمیل ارسال کند.

برای ارسال ایمیل در جی میل ابتدا در مرورگر رایانه خود آدرس www.gmail.com را وارد کنید. در صورتی که از قبل وارد شده باشید صندوق ورودی شما باز خواهد شد و در صورتیکه وارد اکانت نشده اید در قسمت login نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

روی دکمه +Compose کلیک کنید. این دکمه در سمت چپ بالای صندوق ورودی Gmail شما است. با این کار پنجره “New Message” در گوشه سمت راست پایین صفحه باز می شود.

1

در کادر جلوی “Recipients” یا “To” کلیک کنید و آدرس ایمیل شخص گیرنده را وارد کنید. برای افزودن چندین آدرس ایمیل، اولین آدرس ایمیل را تایپ کنید، Tab ↹ را فشار داده و آدرس های ایمیل دیگر را وارد کنید. اگر می‌خواهید از طریق ایمیل، شخصی را CC یا BCC کنید، روی پیوند Cc یا پیوند Bcc در سمت راست قسمت “To”  کلیک کنید، سپس آدرس ایمیل مورد نظر خود را برای CC یا BCC کردن وارد کنید.

روی قسمت “Subject” کلیک کنید، سپس هر آنچه را که میخواهید موضوع ایمیل باشد، تایپ کنید. معمولا، یک موضوع ایمیل عبارات پیام ایمیل را با چند کلمه توصیف می کند.

2

در جعبه متن بزرگ در زیر کادر پ “Subject” ، هر آنچه را برای پیام ایمیل خود در نظر دارید تایپ کنید.

می‌توانید فرمت متن ایمیل خود را تغییر دهید مثلا تمام یا قسمتی از متن را Bold کنید، برای بعضی از بخش‌ها بولت گذاری کنید و … برای این کار از بخش Formatting پایین پنجره‌ی جیمیل استفاده کنید.

3

می‌توانید فایل‌هایی را همراه متن ایمیل خود بفرستید. برای ارسال فایل از طریق ایمیل روی دکمه Attachments در پایین پنجره کلیک کنید، سپس فایل‌های مورد نظر خود برای ارسال را انتخاب کرده و روی Open (و یا Choose در MAC) کلیک کنید. برای ارسال عکس می‌توانید علاوه بر روش فوق با کلیک روی نماد تصویر در پایین پنجره‌ی جیمیل مستقیما عکس خود را آپلود کنید.

4

برای ارسال ایمیل در Gmail روی دکمه “Send” کلیک کنید. این دکمه در سمت چپ پایین پنجره قرار دارد. با این کار ایمیل شما به آدرس یا آدرس‌های مشخص شده ارسال می‌شود.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -709516076154420241017536893-23036;