10 مزیت استفاده از ایمیل مارکتینگ

4.4 از 5 (5 نظر)

10 مزیت ایمیل مارکتینگ

 

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از روشهای گوناگون بازاریابی است. این روش در مقایسه با اکثر روش های بازاریابی دارای مزایای قابل توجهی است. در این مقاله قصد داریم به مزیت های این امکان جدید بیشتر پی ببریم و آن را تجزیه و تحلیل کنیم.

 1) ارسال ایمیل ارزان است

از موارد مهمی که برای خیلی از کسب و کارها اهمیت زیادی دارد این است که هزینه ی ارسال ایمیل به مشترکین بسیار کم است اما سودآوری آن زیاد است اگر که بر پای اصولی طراحی و ارسال گردد. اگر بانک ایمیل مناسبی داشته باشید که بتوانید به مشتریان بالقوه خود ایمیل هایی را ارسال کنید، می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید. به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود که بانک ایمیلی را خریداری کنید چون شما شناختی روی آدرس ها ندارید و وقت و انرژی برای ایمیلی خواهید گذاشت که درصد موفقیت در آن پایین است.

 2) مشتری، از آنچه که فکر می کنید به شما نزدیک تر است!

در بحث مارکتینگ و فروش یک اصل وجود دارد که می‌گوید، سعی کنید مسیر دیدن تا خرید مشتری را کم کنید. این مورد یکی دیگر از مزایای بازاریابی ایمیلی است.

هنگامی که شما برای مشتری خود ایمیل ارسال می کنید، مشتری با دیدن لینک خرید و تنها چند کلیک ساده، می تواند به راحتی خرید خود را انجام دهد و شما این گونه فاصله خود را با مشتری کمتر و خرید را راحت تر کرده اید.

The-Advantage-of-Using-Email-Marketing

 3) عدم محدودیت مکانی و زمانی

در روش های تبلیغاتی قدیم، شما ملزم به حضور در مکانی مشخص، و در زمانی از قبل تعیین شده می بودید. اما امروزه با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ، در هر مکان و زمان می توانید به تبلیغات موثر خود، در جهت شناخت بیشتر بپردازید.

 4) راه‌اندازی آسان

شما برای استفاده از این سرویس، نیاز به یک تیم بزرگ و قوی نخواهید داشت. کار با پنل ایمیل مارکتینگ بسیار سادست و شما با استفاده از ابزارها و الگوهای موجود برای ایمیل مارکتینگ، به‌راحتی و با صرف زمان و هزینه کمتر نسبت به تبلیغات سنتی، می‌توانید کمپین ایمیل خود را ایجاد کنید.

 5) هدفمند ‌سازی، تجزیه و تحلیل

با توجه به در دست داشتن داده‌های مشترکین که خود هنگام ثبت ‌نام در لیست ایمیل در اختیار شما گذاشته‌اند، امکان ارسال هدفمند و تجزیه ‌وتحلیل نتایج وجود دارد. از این طریق می ‌توانید به ‌صورت دقیق متوجه شوید چه کسی ایمیل را باز کرده و یا بر لینک آن کلیک کرده است. درصورتی‌ که با مارکتینگ در تلویزیون، رادیو، بیلبود و … امکان دنبال کردن عملکرد مخاطبان وجود ندارد.

 6) گسترش ارتباط با مشتریان

ایمیل مارکتینگ یکی از روش هایی است که باعث ایجاد یک ارتباط موثر بین کسب و کارها با مشتریان سابق، جذب مشتریان جدید و تشویق مخاطبان غیرفعال به ادامه ارتباط می‌شود.

 7) قابلیت اشتراک‌ گذاری

یکی از نشانه های موثر بودن محتوای شما، میزان ارزشمندی آن و در نتیجه به اشتراک گذاری آن است که در صورت رعایت این موارد، مشتریان می توانند محتوای ارسالی شما به اشتراک بگذارند که این باعث دیده شدن شما می شود.

 8) دسترسی راحت و آسان

در دنیای امروز، دسترسی به اینترنت از طریق وسایلی چون کامپیوتر، موبایل، تبلت و غیره امکانات خاصی محسوب نمی شود و تقریبا همه ی مردم دنیا دسترسی های لازم به اینترنت را دارند و این موضوع، قطعا کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

 9) نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بالا

ایمیل مارکتینگ یک سیستم هدفمند است که ارسال ایمیل ها به مخاطبان، هدفمند صورت می گیرد. به همین علت هزینه ی کمتری برای آن می شود و نرخ بازگشت سرمایه در این روش و در قیاس با بقیه روش ها، بیشتر است. به‌طور متوسط، به ازای صرف هر ۱ دلار در ایمیل مارکتینگ، ۴۰ دلار به دست می‌آید.

 10) قابلیت تقسیم ‌بندی فهرست ایمیل ها بر اساس علایق مشتریان

به ‌منظور ارسال ایمیل، برای مخاطبینی که علاقه‌ مند به دریافت ایمیل هستند و همچنین ارسال ایمیل‌های مرتبط با علایق مشترکین، تقسیم‌بندی فهرست ایمیل‌ها کاری ضروری است. این تقسیم‌بندی بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده از مشترکین از راه‌های مختلف مانند داده‌های ثبت‌نام، نظرسنجی‌ها، رفتار کاربران در وب‌سایت و … به دست می‌آید.

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -70951607615392024-1932580321-18868;