آشنایی با مفاهیم وب سرویس

4.25 از 5 (4 نظر)

آشنایی با مفاهیم وب سرویس پیامک:

 Representational State Transfer - RESTful

از لحاظ رويكرد برنامه نويسي REST جايگزيني ساده براي سرويس‌هاي وب است. توسعه‌پذيري در تعاملات ميان اجزا، عموميت واسط ها، توسعه مستقل اجزا و استفاده از واسطه ها  از كليدي ترين اهداف معماري REST مي‌باشد و همچنين استفاده از معماري REST در برنامه‌نويسي كارايي، سادگي، انعطاف‌پذيري، امكان مشاهده و نظارت، قابليت حمل و قابليت اطمينان را افزايش مي دهد

Simple Object Access Protocol - SOAP

یکی از روش های استاندارد دیگر SOAP می باشد که عامل ایجاد ارتباطات میان نرم افزار ها و وب سرویس ها می باشد. عموما ارتباطات از طریق پروتکل امن Http  انجام می شود پروتکل SOAP  یکی از عمومی ترین استاندارد هایی است که در وب سرویس ها استفاده می شود

Web Service Description Language - WSDL

مشخص کننده استاندارد ارتباطی بین وب سرویس و استفاده کنندگان می باشد.از طریق این پروتکل مشخص می شود نوع ارتباط شما GET و یا POST و یا … است.

Universal Description , Discovery and Integration - UDDI

با استفاده از UDDI شرکت ها و یا افرادی که با وب سرویس کار می کنند می توانند مشخصات را به دیگران اعلام نمایند. البته بهتر است به این موضوع نیز اشاره شود که UDDI بر پایه پروتکل SOAP است.

 

 

rest-soap

 


 

جهت بهرهمندی از امکانات سامانه پیامک به وسیله لینک زیر یا ارسال عدد 2000 به 10001391 در سامانه جامع پارس گرین ثبت نام نمایید.

ثبت-نام

کد BSC : -70951607628082023-404845546-16528;