بهترین استراتژی های اس ام اس مارکتینگ

4.25 از 5 (4 نظر)

بهترین استراتژی های بازاریابی پیامک

 

شما می‌توانید به دو روش به بازاریابی پیامکی بپردازید:

 * تبلیغات انبوه با پیامک: در این روش، شما پیامک تبلیغاتی را به بازار هدف خود ارسال می‌کنید ، اما نمی‌توانید مطمئن باشید که دریافت‌کنندگان این پیامک ، به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند هستند .

 * بازاریابی اجازه‌ای با پیامک: در این روش ، شما پیامک خود را به کسانی ارسال می‌کنید که در خبرنامه پیامکی شما عضو شده باشند و تمام آنها با میل خود اقدام به دریافت پیامک‌های شما نموده‌اند .

مراحل اصلی یک بازاریابی پیامکی موفق کدامند ؟

  • 1- تعیین مخاطبان هدف
  • 2- متن پیامک خود را جذاب بنویسید
  • 3- زمان مناسب ارسال پیامک تبلیغاتی را پیدا کنید
  • 4- آنالیز کردن بازاریابی پیامکی
The-SMS-marketing-strategies

 

نکات مهم در  اس ام اس مارکتینگ

نکته 1:

قبل از اینکه اقدام به ارسال پیامک کنید، اول باید بطور واضح و دقیق و مشخص تعیین کنید که قرار است پیامک ها را دقیقاً به چه مخاطبان و مشتریانی ارسال کنید. تعیین این مشتریان یعنی اینکه شما دارید بازارِ هدف و مشتریانی که به احتمال زیاد از شما خرید خواهند کرد مشخص می کنید. در غیر این صورت، پیامک ها به دست کسانی می رسد که نه علاقه ای به محصول شما دارند و نه محصول شما مورد نیاز و مرتبط با کسب و کار آنهاست.

 

نکته 2:

توجه داشته باشید که محصولی که قصد تبلیغ آن را دارید مخاطب عام دارد یا خاص؛ آیا محصول تان به درد قشر و گروه خاصی از مردم می خورد؟ آیا تفکیک جنسیتی در مورد محصول شما مطرح است ؟ یا به عبارت دیگر آیا مخصوصِ آقایان است، یا بانوان یا هر دو گروه ؟ شک نکنید که بدونِ تعیین عام یا خاص بودن مخاطب پیامک فقط پول و وقت تان را تلف کرده اید و نمی توانید آن نتیجه ای را که می خواهید بدست آورید.

 

نکته 3:

درباره ی متن پیامک تان لازم است به این نکته توجه کنید که قرار نیست فقط درباره ی محصولتان یا خدماتی که ارائه می کنید توضیح بدهید. ممکن است بسیاری از شرکت ها و مؤسسات خدمات و محصولات مشابه شما را ارائه کنند، بنابراین فرستادن توضیحات معمول و تکراری نمی تواند روی مشتری تأثیرگذار باشد پس متن پیامک شما باید درباره ی ویژگی های خاص و متمایز و مزایای محصول یا خدمات تان باشد مخاطبان پیامک های شما به این امتیازات و ویژگی های خاص توجه می کنند، نه خودِ محصول آنها انتظار دارندکه محصول یا خدمات شما زندگی یا کسب و کارشان را بهتر کند.

 

نکته 4:

به کلماتی که برای متن پیامک تان استفاده میکنید دقت کنید . این کلمات باید برای مخاطب شما یعنی مشتریان بالقوه واحتمالی، جذابیت داشته باشند، و از طرف دیگر برایشان قابل فهم و ساده باشند . یعنی نیاز نباشد برای درک منظور شما از پیامک به فرهنگ لغات مراجعه کنند! بنابراین از کلماتی استفاده کنید که هم جالب توجه باشند، هم دارای روح وحسِ صمیمیت و در عین حال کنجکاوکننده و ترجیحاً محاوره ای باشند نوعِ لحن و کلام شما، نقش تعیین کننده ای در اثرگذاری بر مشتری و جلب توجهِ او دارد.

 

نکته 5:

اگر به دنبال نتیجه ی مطلوب هستید باید در فواصل زمانی معین و به دفعات مشخصی پیامک ارسال کنید. برای این منظور حتماً بایستی در فاصله ی زمانیِ هر ۳ تا ۴ ماه، حداقل ۵ بار و حداکثر ۷ بار به شماره هایی که از قبل مشخص کرده اید پیامک بفرستید. این بازه ی زمانی و این تعداد پیامک بسیار مهم است چون درست مانند دارویی که فقط در بازه های زمانی معین و به مقدارِ توصیه شده میتواند بیماری شما را درمان کند در مورد این شیوه ی بازاریابی و تبلیغ نیز رعایت این دستورالعمل ها الزامی و کلیدی است.

 

نکته 6:

فراموش نکنید که حتماً شماره های تماس های ورودی (پس از ارسال پیامک ها) را بطور دقیق و مرتب ثبت کنید. چرا ؟ به این دلیل که طبق آمار و تحقیقات و بررسی های انجام شده، در فاصله ی زمانی ۳ تا ۴ ماه حداقل ۱۰ درصد از تماس های ورودی و در بهترین حالت و شرایط ممکن، حدود ۸۰ درصد از این تماس ها به فروش منجر می شوند بنابراین بعد از ثبت این شماره های ورودی ، در ماه حداقل ۲ و حداکثر ۳ پیامک به آنها ارسال کنید و از نتایج این پیگیری شگفت زده شوید.

 

نکته 7:

هیچ وقت در متن پیامک خود داستان ننویسید ! حوصله ی مخاطب و مشتری احتمالی تان را سر نبَرید و از عبارات و جملاتی استفاده نکنید که در او نگرانی و احساس منفی یا بدبینانه ایجاد کنید. نوشته ی شما نباید مبهم شک برانگیز و مرموز باشد. نباید از عباراتی استفاده کنید که او را عصبی کنید و از خواندن ادامه ی متن پیامک منصرف و زده اش کنید. هر حرف و پیام و توضیحی دارید، در یک پیامک ۲ قسمتی یا نهایتاً ۳ قسمتی بیان کنید، نه بیشتر با رعایت تمامی این موارد می توانید اطمینان داشته باشید که متن پیامک تان تمیز و مناسب است

 

نکته 8:

نکته ی جالب توجه اینکه پس از تحقیقات جامع و گسترده به این نتیجه رسیدیم که بیش از ۹۰ درصد از پیامک های ارسالی شما بطور کامل توسط گیرنده ی آن (مشتری) خوانده می شوند حدود ۵درصد بخش عمده ای از متن پیامک ها را می خوانند و تنها ۵ درصد از مخاطب ها پیامک ها را نخوانده حذف می کنند. این خبرخوبی است که بدانید از هر ۱۰۰ نفری که پیامکِ محصول شما دریافت می کنند دست کم ۹۰ نفرشان آن را خوانده و از محصول شما باخبر شده و آن را شناخته اند.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از سامانه پیامک عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -70951607615572024-522129490-18516;