تاریخچه پیام کوتاه و ارسال پیامک

4.25 از 5 (4 نظر)

تاریخچه اس ام اس و ارسال آن

در این مقاله نگاهی به تاریخچه اس ام اس یا همان پیام کوتاه خواهیم پرداخت

پیام کوتاه چیست؟

SMS در سال ۱۹۹۱ درصحنه ارتباطات بدون سیم در اروپا ظاهر شد. استاندارد اروپائی برای ارتباطات دیجیتالی بدون سیم که در حال حاضر با استاندارد جهانی سیستم ارتباط موبایل (GSM) شناخته می‌شود که شامل ارسال پیغام‌های کوتاه هست.

کمپانی‌های بزرگی مثل بل ساوس موبیلیتی وپرایم کو و نکس تل با همراهی دیگران در سرتاسر آمریکای شمالی به‌ عنوان پیشتاز در شبکه‌های دیجیتالی بدون سیم با استاندارد GSM و استانداردهای TDMA و CDMA اقدام به ساختن این شبکه‌ها نموده‌اند و راه‌حل‌های (SMSC) مرکز خدمات پیغام کوتاه که مبتنی بر فناوری باهوش این‌گونه شبکه‌ها است به‌ خوبی کلیه احتیاجات مشترکان را برآورده می‌سازند.

ساختمان معماری یک شبکه اصلی برای یک IS41-SMSC که توانائی چند منبع ورودی دیتا را دارد و شامل یک سیستم پست صوتی (VMS) ارسال پیام از طریق اینترنت و سرویس پست الکترونیک و سایر شبکه‌های بدون سیم که از طریق خانه در مرکز سویچینگ موبایل هر دو از طریق یک نقطه اقدام به ارسال سیگنال می‌کنند.

تاریخچه-پیام-کوتاه-و-ارسال-پیامک

 

تاریخچه پیام کوتاه

SMSC مکانیسمی را عرضه می‌کند که برای ارسال پیغام کوتاه از طریق SMSC و به سیستم‌های بدون سیم می‌توان آنان را ذخیره و در فرصت مناسب به ‌یک ‌باره اقدام به دریافت یا ارسـال پیغام‌های کوتاه کرد. سیستم SMS به‌ گونه‌ای است که ارســال و تحویل پاکت‌ها با کوتاه ‌ترین پهنای باند انتقال داده می‌شود که درنتیجه با کمترین تلفات دیتا مواجه هستیم تنوع سرویس‌های بسیار مختلفی مثل پست الکترونیکی و فاکس و پیجر و سایر بسته‌های اطلاعاتی مثل نرخ سهام و سودها و محاسبات بانکی و مانده ‌حساب‌ها و موجودی حساب‌ها و بسیاری اشکال اطلاع‌ رسانی دیگر توسط SMSC قابل ‌اجرا و در اختیار همگان قرار دارد .

 

 
کد BSC : -709516076131920241822149013-32048;