روش های جمع آوری شماره مشتریان

4.25 از 5 (4 نظر)

بهترین روش های ممکن برای جمع آوری شماره مشتریان

یکی از بهترین و موثرترین راه ها برای ارتباط با مشتریان، پیامک می باشد. که شما با این روش می توانید به کسب و کار خود رونق دهید و مشتریان خود را نگه دارید. اما این سوال در اینجا مطرح می شود که؛ چطور باید اقدام به جمع آوری شماره موبایل مشتریان خود کنیم؟ تا بتوانیم  از طریق سامانه پیامک با آنها در ارتباط باشیم. پس ما را تا پایان این مقاله راهنمایی کنید تا روش های جمع آوری شماره موبایل را به شما کاربران عزیز سامانه پیامک آموزش دهیم.

Getting-customer-number

پوستر و فرمهای چاپی روی پیشخوان

اولین و تقریبا ساده ترین راه برای جمع آوری شماره مشتریان، در اختیار گذاشتن پوستر، بروشور و فرمهای مربوط به کسب و کار شما در نقاط تماس مشتری با محل کار شماست تا در خلال ارائه اطلاعات به آنها، این امکان را فراهم کنید که در صورت تمایل، شماره همراه خود را برای تداوم تماس در آینده به شما اعلام کنند.

در این روش، چون مشتری با میل و اراده خود و بدون هیچگونه اعمال فشار مستقیم و تماس رودررو از جانب شما، شماره خود را اعلام می کند، پذیرش بیشتری نسبت به پیامهایی که در آینده برای وی ارسال می کنید، خواهد داشت.

تماس تلفنی

اگر روش قبل را اجرا کرده اید و مشتری شماره تماس ثابت خود را به شما اعلام کرده و یا از هر طریق قانونی و با اجازه مشتری به شماره خط ثابت وی دسترسی پیدا کرده اید، می توانید با آن شماره تماس گرفته و بطور کاملا مودبانه و با بیانی حرفه ای، ضمن بیان دلایل درخواست شماره همراه مشتری و مزایایی که دریافت پیامهای شما برای وی خواهد داشت، از وی خواهش کنید که شماره همراه خود را در صورت تمایل اعلام کند. اگر بخش اول تماس خود را بطور صحیح انجام داده باشید، به احتمال قوی، مشتری شماره خود را با کمال میل در اختیار شما قرار خواهد داد.

وای فای رایگان

اگر ارائه وای فای رایگان در محل کار خود را به عنوان یکی از روشهای جلب رضایت مشتریان بکار گرفته اید، میتوانید ترتیبی دهید که مشتری کد مشخصی که شما در محل اعلام کرده اید را به سامانه پیامکی شما ارسال و رمز اتصال به وای فای رایگان را دریافت کند. به این صورت، شما بطور غیرمستقیم به شماره همراه مشتریانی که از وای فای رایگان شما استفاده کرده و زمان حضور آنها در محل کار خود، دست پیدا خواهید کرد.

دعوت در سایت

اگر برای کسب و کار خود وب سایتی طراحی و راه اندازی کرده اید، بهتر است همواره بخشی از آن را به ارائه اطلاعات بروز از کالا و خدمات خود اختصاص دهید. اما روش هوشمندانه تر این است که درانتهای مطلب، خواننده را ترغیب کنید تا با ارسال کدی خاص به شماره سامانه پیامکی شما و یا وارد کردن شماره خود در قسمتی معیت از وب سایت، در جریان آخرین اطلاعات بروز شده کسب و کار شما قرار گرفته و یا زودتر از بقیه، پیامهای مهم شما را دریافت کند. این روش، در صورتی که بازدیدکننده شما میزان حداقلی از علاقه به خدمات و کالای شما پیدا کرده باشد، انگیزه مناسبی برای وی جهت تداوم ارتباط با شما را نیز فراهم خواهد کرد.

ارائه محصول رایگان

همواره بخشی از کمپین تبلیغاتی شما می تواند ترغیب مخاطبان به دریافت خدمات و محصولات رایگان در قبال ارسال اطلاعات تماس خود باشد. اگر خدمات یا محصولاتی که برای این روش انتخاب کرده اید به اندازه کافی جذاب و با ارزش باشد، مطمئن باشید مخاطبان شما برای ارسال اطلاعات شخصی حتی فراتر از شماره تماس خود، درنگ نخواهند کرد.

مسابقات و قرعه کشی

برگزاری مسابقات و قرعه کشی بعنوان یکی از روشهای مارکتینگ آمیخته با سرگرمی، محل مناسبی برای کسب اطلاعات از مشتریان و مخاطبان است. کافی است پس از شرکت دادن آنها در مسابقه و یا دریافت اطلاعات خرید لازم برای شرکت در قرعه کشی، از آنها بخواهید تا شماره تماس خود را برای اطلاع از نتیجه مسابقه یا قرعه کشی، اعلام کنند. این روش نیز قابلیت جذب تعداد بسیار زیادی شماره موبایل برای بهره برداریهای آتی شما دارد.

ارائه تخفیف

در مناسبتهای خاص و یا جشنواره هایی که برای ارائه خدمات و محصولات خود برپا می کنید، میتوانید مشتریان را تشویق نمایید تا علاوه بر برخورداری از مزایای رویداد در حال برگزاری، با ارارئه شماره خود و یا ارسال کدی به سامانه پیامکی شما، از خدمات و تخفیفاتی مازاد بر روال عادی برخوردار شوند. در این روش نیز، علاوه بر دریافت شماره مشتری، میتوانید رفتار آینده وی در قبال برنامه خود را رصد و تحلیل کنید.

راه اندازی مسابقه و قرعه کشی

یکی از بهترین راه ها برای دریافت شماره موبایل مشترکین، برگزاری مسابقات و قرعه کشی می باشد. به طور مثال فرض کنید شما از یک سایتی اقدام به خرید محصول کرده اید و در پایان خرید با فرمی روبرو می شوید که از شما برای شرکت در قرعه کشی اطلاعات شما را می خواهد و در پایان جهت اطلاع دادن نتیجه قرعه کشی، شماره موبایل شما را درخواست می کند. شما با  پیاده سازی این روش می توانید تعداد زیادی شماره موبایل از مشترکین خود دریافت کنید.

 ارائه محصول به طور رایگان

یکی از جذاب ترین و بهترین راه برای دریافت شماره مشترکین ارائه محصول به طور رایگان به مشترکین می باشد، که در این روش شما باید یک محصول را در قبال ارسال اطلاعات تماس، به طور رایگان به کاربر ارائه دهید. البته توجه داشته باشید، محصولی که ارائه می‌دهید جذاب و با ارزش باشد که در این صورت بیشتر از شماره موبایل نیز در اختیار شما قرار می دهند.

 باشگاه مشتریان برای جمع آوری شماره موبایل مشتریان

راه اندازی باشگاه مشتریان، بهترین روش از میان روش‌های موجود میباشد، باشگاه مشتریان روش اثبات شده جذب مشتریان می باشد. در این روش با دعوت مخاطبان به عضویت در باشگاه مشتریان، قطعا خدمات بسیار زیادی و محبوبی را به آنها ارائه خواهید داد و علاوه بر آن، به بانک اطلاعات مشتریان خود دسترسی خواهید داشت.


 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از پنل اس ام اس عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -709516076153720241671815260-18308;