امتیازات پنل اس ام اس و تفاوت آن با مودم gsm

4 از 5 (3 نظر)

سامانه پیامک و تفاوت آن با مودم gsm

 

از جمله شیوه های رایج ارسال پیامک می توان به ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت و هم چنین ارسال از طریق مودمgsm اشاره نمود. هر دو این روش توانایی ارسال پیامک انبوه را دارند اما تفاوت اصلی و تمایز این دو روش نسبت به یکدیگر چیست؟ ارسال پیام کوتاه از طریق پنل اس ام اس دارای سرعت بیشتر و با اطمینان بیشتری صورت می گیرد. در روش gsm پیامک از طریق مودم به نزدیک ترین دکل مخابراتی برخورد می کند پس از دریافت پیام به آنتن اول، حال پیامک شما بین آنتن های مخابراتی فرستاده شده و در نهایت به شکل سرور مخابرات ( اس ام اس سنتر مخابرات) و در نهایت پیامک ها توسط سرور به سمت مخابرات مسیردهی می شوند. از جمله معایب این روش مسیر سخت افزاری و ارسال های پی در پی می باشد به خصوص این روش زمانی که به شکل ارسال اس ام اس انبوه می باشد بیشتر نمود پیدا می کند زیرا ممکن است آنتن های هر بخش تا رسیدن به سرور مرکزی دچار ترافیک شده و بخش عمده ای پیام ها در بین راه بماند و باعث گردد پیام شما ناقص به دست مخاطب ارسال شود و یا این که با تاخیر زمانی زیادی به دست مخاطب برسد. اما در ارسال پیام از طریق اینترنت پیامک های شما به طور مستقیم توسط سرور ها دریافت و ارسال می شود.

 - امتیازات پنل اس ام اس و تفاوت آن با مودم gsm

هزینه راه اندازی سامانه ارسال پیام کوتاه یا همان پنل اس ام اس بسیار کم هزینه تر از مدل های gsm می باشد. جهت استفاده از طریق gsm شما باید یک مودم gsm و یک نرم افزار جهت برقراری ارتباط با مودم باید تهیه شود در صورتی که در ارسال پیام از طریق پنل اس ام اس نیازی به هزینه مودم نیست. از طریق روش gsm شما باید یک مودم و نرم افزار تخصصی تهیه کنید که به شکل قفل سخت افزاری است و روی سیستم های دیگر نصب نخواهد نشد بنابراین امکان استفاده از آن در هر مکانی نیست در صورتی که استفاده از پنل اس ام اس با شماره و نام کاربری و در هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید امکان پذیر خواهد بود.

SMS-system-and-its-difference-with-gsm-modem

 

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -70951607615012024441909089-31104;