مزایا و معایب تبلیغات sms ای چیست ؟

4 از 5 (33 نظر)

مزایا و معایب تبلیغات پیامکی

بدون شک بازاریابی پیامکی یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با مشتریان یک کسب و کار است . اما همچون هر روش تبلیغاتی دیگری ، پیامک نیز بدون اشکال نیست و معایب خاص خود را دارد و البته این موضوع اهمیت بسیاری دارد که قبل از اینکه تبلیغات پیامکی خود را شروع کنیم ، مزایا و معایب استفاده از پیامک به عنوان یک روش بازاریابی را درک کنیم تا بتوانیم از آن به درستی استفاده نماییم . مطمئن هستم که با مطالعه این پست شما آگاهی لازم در این زمینه را پیدا خواهید کرد و جواب این سوال را می دانید که آیا بازاریابی پیامکی برای تجارت شما مناسب است یا خیر . بنابراین با ما همراه باشید .

مزایای تبلیغات پیامکی را بشناسید !

مطمئن هستید که پیامک تبلیغاتی شما خوانده می شود . تلفن همراه برای افراد یک وسیله بسیار شخصی قلمداد می شود و آنها به طور مرتب گوشی خود را چک می کنند . بنابراین به احتمال بسیار زیاد پیامک شما ظرف مدت کوتاهی خوانده می شود . در واقع آمار جهانی نشان می‌دهد که بیش از ۹۵% پیامک ها توسط دریافت کنندگان باز می شوند . بنابراین با استفاده از پیامک انبوه شما مطمئن خواهید بود که پیغام شما توسط مشتری دریافت و خوانده شده است .
شما می توانید پیام خود را در لحظه به مشتری برسانید . از آنجایی که پیامک در لحظه ارسال و دریافت می گردد ، شما می توانید اخبار و پیشنهادات فوری خود را از طریق آن برای مشتریان ارسال کنید . آمار نشان می‌دهد که اکثریت پیامک ها ظرف چند دقیقه بعد از دریافت توسط مخاطب باز می شوند و این یعنی پیامک بهترین وسیله برای انتقال پیغام ها در لحظه است .

مشتریان واکنش بهتری نسبت به پیامک نشان می دهند . پیامک یک ابزار خوب برای ارتباط و ترغیب مشتری است . این موضوع را به یاد داشته باشید که هنوز جمعیت بسیار زیادی هستند که از اینترنت استفاده نمی کنند . اما همه تلفن همراه دارند و آنقدر هم سرشان شلوغ نیست که نتوانند به یک پیامک ساده پاسخ دهند . شما می‌توانید در پیامک خود از مشتری چیزهای مختلفی بخواهید و مطمئن باشید که این پیامک شما بازخورد خوبی خواهد داشت .
ارسال پیامک کار بسیار ، بسیار ساده ای محسوب می شود .  شما وارد حساب کاربری خود می شوید ، پیامک خود را می نویسید ، شماره های دریافت کننده پیامک خود را انتخاب می کنید و با کلیک بروی یک دکمه ، پیامک شما برای هزاران نفر ارسال خواهد شد . در واقع پیامک یکی از ساده ترین روش های تبلیغاتی است و شما استفاده از سامانه ارسال پیامک را به راحتی فرا خواهید گرفت .

معایب تبلیغات پیامکی را بشناسید !

امکان ارسال فایل‌های صوتی یا تصویری وجود ندارد . با استفاده از پیامک ، شما تنها می‌توانید پیغام‌های متنی به مخاطبان ارسال کنید و اجازۀ ارسال هیچگونه فایل صوتی یا تصویری به شما داده نمی شود . بنابراین اگر قصد دارید عکس ، ویدئو ، فایل های صوتی و …. برای مشتریان خود ارسال کنید ، باید به دنبال یک ابزار ارتباطی دیگر همچون ایمیل باشید .
همانطور که مشاهده کردید ، بازاریابی پیامکی نیز مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد . اما به شخصه فکر می کنم که مزایای این روش تبلیغاتی به معایب آن می چربد . چرا که پیامک هر چقدر هم که محدود ، اجازه می دهد شما با همه مردم کشور در ارتباط باشید و پیغام خود را در لحظه به آنها برسانید . بنابراین پیامک انتخاب ها و امکان های بسیار جدیدی را در اختیار شما قرار می دهد . با اینحال شما قبل از شروع این شکل از بازاریابی باید مزایا و معایب آن را خوب در نظر بگیرید و پس از آن تصمیم بگیرید که آیا این ابزار تبلیغات برای شما مناسب است یا خیر .

 

برای برخورداری از امکانات سامانه پیامکی عدد 2000 را به 10001391 ارسال کنید.

ثبت-نام

کد BSC : -709516076093220202132275608-10316;