نکات قبل از خرید سامانه پیام کوتاه

4.25 از 5 (4 نظر)

نکات قبل از خرید سامانه پیامکی

با توجه به افزایش تعداد سامانه های پیامکی، شرکت ها و افرادی  که پنل های پیامکی  را ارئه می دهند ، انتخاب شرکتی که بتواند خدمات بهتری در زمینه ی ارسال پیامک ارائه دهند برای خریداران ممکن است کمی دشوار باشد. برای اینکه بهترین خرید را داشته باشید در این مقاله ابتدا به توضیح نحوه عمل کرد سامانه ها پیام کوتاه پرداخت سپس به بیان ویژگی های مورد نیاز آن ها می نماییم.

شرکت های ارائه دهنده سرویس ارسال اس ام اس ، شرکت هایی هستند که امکان ارسال پیامک را برای متقاضیان فراهم میکنند ولی اپراتور موبایل نیستند. در واقع این شرکت ها واسطه ای بین اپراتورهای موبایل و متقاضیان خدمات ارسال اس ام اس میباشند. این شرکت ها با اپراتورهای موبایل قرارداد بسته و این اجازه به آن ها داده میشود که خطوطی را برای ارسال اس ام اس به کاربران خود ارائه کنند. کاربران میتوانند از طریق سامانه پیامک ، متنهای خود را ارسال کنند. پنل های اس ام اس شرکت های مختلف متفاوت هستند برخی از آن ها بسیار ساده هستند و به راحتی میتوان با آن ها کار کرد ولی برخی دیگر کمی برای کاربر پیچیده هستند.

ویژگی هایی که در هنگام خرید سامانه پیامک باید به آنها توجه کنید:

1- حق انتخاب سامانه پیامک:

شرکت ارائه دهنده خدمات ارسال پیام کوتاه باید پنل های متعددی را برای رفع نیاز کاربران خود تعریف کند. مطمئناً یک کسب و کار کوچک، مانند یک سازمان بزرگ، به تمامی خدمات پنل پیامکی نیاز ندارد. به این ترتیب، یک سامانه پیامک خوب باید بسته های متعددی را با قیمت های مختلف برای کاربران در نظر بگیرد تا آنها بتوانند بر اساس نیاز خود، امکانات مورد نظرشان را انتخاب کنند.

2- پنل کاربری آسان و قدرتمند:

در زمان خرید پنل اس ام اس مطمئن شوید که کار کردن با آن ساده باشد . در واقع ، یک پنل اس ام اس خوب باید بیشترین امکانات را به آسان ترین روش ممکن در اختیار کاربر قرار دهد . یک پنل کاربری خوب ساده است ، به زبان فارسی نوشته شده است ، تمام امکانات مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار می دهد ، ارسال آن سریع است ، تنها با چند کلیک شارژ می شود و از همه مهم تر راهنمای استفاده دارد .

3- پشتیبانی قوی:

یک سامانه پیام کوتاه معتبر باید خدمات پشتیبانی خوبی را به کاربران ارائه دهد . کاربران باید بتوانند در زمان بروز مشکل از طریق تماس تلفنی یا ارسال تیکت مشکل بوجود آمده را با کارشناسان پشتیبانی در میان بگذارند و بالطبع ، کارشناسان شرکت نیز باید در سریع ترین زمان به سوالات مشتریان خود پاسخ دهند . دسترسی آسان به امور پشتیبانی یکی از ویژگی های مهم یک پنل اس ام اس خوب است .

send-sms-bulk-ارسال-پیامک-انبوه

 


 

4- امکان تفکیک ارسال پیامک انبوه:

امکان تفکیک ارسال انبوه پیام کوتاه به شما کمک می کند تا علاوه بر هدف گیری دقیق مشتریان ، هزینه های تبلیغاتی خود را نیز کاهش دهید . به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا یک پیامک سفارشی سازی شده را برای تمام مشتریان خود ارسال کنید ، بلکه می توانید با فیلترگذاری های دقیق، تنها برای مشتریان هدف پیامک ارسال کنید .

تفکیک بر اساس استان ، شهر ، منطقه ، جنسیت ، کدپستی ، مشاغل و اصناف از مهم ترین معیار های علامت گذاری برای ارسال های انبوه اس ام اس به شمار می آیند . پس در هنگام خرید پنل اس ام اس به این ویژگی دقت کنید .

5- تعرفه مناسب:

از نگاه یک کاربر ، تعرفه ارسال پیامک یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب یک پنل اس ام اس است . باید بدانید که تعرفه پایه پیامک از سوی سازمان مخابرات تعیین می شود و شرکت های ارائه دهنده پنل اس ام اس تنها می توانند مبلغ ناچیزی را به عنوان سود بر روی مبلغ پایۀ تعریف شده اضافه نمایند .

اگر دقت کرده باشید ، عنوان این قسمت تعرفه مناسب است و نه تعرفه ارزان ! ارزان بودن دلیلی بر خوب بودن یک محصول یا خدمات نیست . سعی کنید قیمت ارسال پیامک را با امکاناتی که در اختیارتان قرار داده خواهد شد مقایسه نمایید . به این ترتیب ، انتخاب پنل اس ام اس مناسب برایتان آسان خواهد شد.

اپراتورهای-ارسال-پیامک

 


 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت ثبت نام و کسب درآمد از سامانه پیامک می توانید عدد 2000 را به سامانه 10001391 ارسال کنید و یا از لینک زیر اقدام فرمایید.

ثبت-نام-پنل-اس-ام-اس

کد BSC : -709516076233020231016510776-16940;