طراحی پیامک تبلیغاتی موثر

4.25 از 5 (4 نظر)

پیامک تبلیغاتی موثر

 

همه ما زمانی که میخواهیم با گوشی همراه خود پیامک ارسال کنیم، همیشه به این نقطه دقت می کنیم که متن پیامک بیش از چند بخش یا صفحه نشود. زیرا با طولانی شدن متن پیامک احتمال این وجود دارد که پیامک شما ناقص ارسال شود. با ما در ادامه همراه باشید تا با نمونه متن پیامک تبلیغاتی نیز آشنا شوید.

متن پیامک طولانی باعث چند برابر شدن هزینه ارسال هم می شود. در ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق پنل اس ام اس نیز همین قانون حاکم است! یعنی هرچه تعداد کاراکتر متن پیامک شما کمتر باشد، شما میتوانید به تعداد بیشتری پیامک ارسال کنید.

همانطور که گفته شد، اگر شما نیز برای کسب و کار خود پنل پیامک تهیه کرده اید و قصد دارید پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال کنید، باید به تعداد کاراکترهای متن تبلیغاتی خود توجه ویژه داشته باشید. در پنل پیامک مکث، هر پیامک فارسی 70 کاراکتر و هر پیامک انگلیسی 160 کاراکتر میباشد که دقیقا مانند گوشی همراه شما میباشد. در نتیجه اگر متن پیامک شما ترکیبی از حروف فارسی و انگلیسی باشد، تعداد کاراکتر های پیامک تبلیغاتی شما به 70 کاهش می یابد.

Receive-SMS-Without-Mobile-Phone-دریافت-پیامک-رایگان-پارس-گرین

موارد موثر در ساخت پیامک تبلیغاتی

کلمات ابتدای پیامک تبلیغاتی:

تاثیر کلمات اول متن پیامک شما در این است که مخاطب شما اولین چیزی را که از یک پیامک میخواند ابتدا چند کلمه اول پیامک است و بعد شماره فرستنده پیامک! این به آن معناست که شما با کلمات شروع کننده میتوانید مخاطب را جذب کنید تا باقی متن پیامک شما را بخواند . سعی کنید برای طراحی متن پیامک تبلیغاتی از سلام ؛ با عرض سلام ؛ احتراما ؛ دوست عزیز ؛ به اطلاع میرساند ؛ پیروی ؛ اعضای محترم و خلاصه واژه های مخصوص شروع نامه های اداری استفاده نکنید و بیشتر از چند کلمه مرتبط با صنف خود در شروع پیامک استفاده کنید .

کلمات شروع پیامک تبلیغاتی:

- آرامش را به ارمغان میاوریم !
-توجه ! توجه !
- پیشتاز میشوی !
- شرکت میکنی ؟
- دوست من!
-ساده و موثر !
-برنامه تبلیغ شما چیست؟
-برنامه کسب و کارتان چیست؟
-به یادماندنی میشوی!
-قهرمان منی!
-از سوپر چی بخرم؟
-سلام به تو که منو یادته!

 

ادامه متن پیامک تبلیغاتی چطور باشد ؟

حال که به واژه های شروع کننده متن پیامک پرداختیم برای ادامه متن پیامک تبلیغاتی چه کنیم ؟ بطور معمول پیامک های تبلیغاتی ۱ پیامک ۷۰ کاراکتری است که بصورت فارسی تایپ میشود . بهتر است در ادامه متن پیامک به اصل مطلب بپردازید . اصل مطلب در پیامک تبلیغاتی یعنی اینکه دقیقا نام محصول یا خدمت و یا جشنواره خرید و میزان تخفیفی که قرار است به مشتریان جدید شما داده شود را بنویسیم . منظور از نوشتن حتما استفاده از پایه و پیرو و فعل و فاعل نیست ! در طراحی متن پیامک در بسیاری از موارد نیازی نیست حتما جمله خود را با فعل یا فاعل و یا رعایت نکات دستور زبان ادبیات فارسی تایپ کنیم. تعداد کاراکترها محدود و مخاطب ما نیز کم حوصله میباشد ؛ پس باید اصل مطلب را در حد کلمه و عدد نوشته و در خط یا دو خط بعدی نیز نحوه ارتباط با مخاطب بیان شود.

بطور مثال برای ادامه تایپ متن پیامک میتوانید از جملات زیر استفاده نمایید :

-تخفیف فصلی 
-۵۰%off
-شروع فروش ویژه !
-قرعه کشی و جایزه !
- فست فود معرکه »
-سرمایه گذاری مورد اطمینان!
-چاپ و تبلیغ ایرانیان
-بانک مورد اطمینان شما
-حامی تیم ملی در المپیک(روغن موتور کاسترول)
-کتاب های تخصصی پزشکی
-ناشر کتابهای مهندسی پزشکی
-پوشاک پاییزه ایکات
-پوشاک ماکسیم با تخفیف پاییزه
- ساز و آواز نوای تار
-کلاس های تابستانه کودک شما
- قرعه کشی ما فقط برنده داره 
- زمین۱۰۰۰متری در آبسرد دماوند
-سوپرمارکت پاسداران تا شعاع۴کیلومتری تحویل رایگان دارد
-شیفته خوراکی های خوشمزه میشوید درفسد فود سند باد
-خدمات مجالس و مراسم
-برگزارکننده مراسم عروسی
- خدمات مجالس و تشریفات

 

پایان متن پیامک تبلیغاتی و سخن آخر!

اگر مخاطب شما به پایان متن پیامک شما رسیده باشد یعنی ۹۰% موفق شده اید و بهترین بازده نصیب تان شده است . ولی برای ارتباط بهتر با مخاطبان خود میتوانید باز هم با ساده سازی و راحت کردن کار برای مخاطب خود ؛ تعداد بیشتری از مخاطبان را جذب پیامک تبلیغاتی خود کنید . روشهای ارتباطی شما برای ارتباط مخاطب با شما چیست ؟ تلفن خود را در انتهای متن پیامک مینویسید یا شما یک وب سایت فعال دارید و میخواهید کاربر با مراجعه به وب سایت اطلاعات بیشتری را کسب کند ؟ و یا به مخاطب خود پیشنهاد میکنید عدد۱ یا عدد ۲ یا هر کاراکتر دیگری را برای شما پیامک کند تا شما در اولین فرصت با متقاضی تماس حاصل نمایید ؟

هر کدام از روشهای فوق را بر گزینید مسلما تعدادی مخاطب با شما ارتباط خواهند گرفت ولی بهترین روش طبق آمار کارشناسان بازاریابی و تبلیغات الکترونیکی چیست ؟ بهتر است برای روشهای ارتباطی در انتهای متن پیامک خود بهترین گزینه را برگزینید تا با وجود وقت زیادی که در طراحی متن پیامک صرف نموده اید از حداکثر تاثیرگذاری بهره مند شوید .

 

چه عوامل و ابزار ارتباطی بازده پیامک تبلیغاتی را افزایش میدهد ؟

1- داشتن وب سایت فعال دارای اطلاعات متن و تصویری مفید میتواند بازده پیامک تبلیغاتی را تا ۲۰% افزایش دهد .
۲- بهتر است به کلیه مخاطبینی که عدد۱ یا عدد۲ یا هر کاراکتری را برای شما پیامک میکنند تماس از طرف شما انجام شود.
۳- ساده ترین روش ارتباط و سنتی ترین روش ارتباط متقاضیان با شما نوشتن تلفن ثابت یا همراه است . اگر وب سایت ندارید یا امکان کدگذاری را ندارید سعی کنید تلفن ثابت بنویسید و از گذاشتن شماره همراه پرهیز کنید . اغلب افراد برای خرید ترجیح میدهد تا شخصی مذاکره کنند که با تلفن ثابت تداوم کسب و کار خود را به اثبات برسانند .
4. برخی تبلیغات برای برند سازی یا دعوت برای شرکت درهمایش ارسال میشود . بهتر است محدوده آدرس مربوط به میدان یا منطقه و محله باشد و ادامه آدرس را بطور کامل ننویسید . مثلا کنار تلفن بنویسید : ونک ؛ ملاصدرا ؛ میرداماد ؛ سیدخندان ؛ پاسداران یا تهرانپارس و …..

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از پنل اس ام اس عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -709516076151720242054712452-18352;