6 اشتباه مهم در ارسال اس ام اس

4.25 از 5 (4 نظر)

6 اشتباه مهم در ارسال پیامک

1. ارسال اس ام اس در اوقات ناخوشایند

ارسال پیامک در زمان نامناسب برای محصول یا خدماتی که تبلیغش را می‌کنید تلف کردن وقت و هزینه‌های بازاریابی‌ می باشد و حتی ممکن است برای مشتری آزاردهنده نیز باشد. باید مطمئن شوید که مشتریان پیامک را می‌بیند و قبل از اینکه فراموشش کند درباره آن اقدام می‌کند. مشتریان دو روز قبل از کریسمس به رزرو جا برای تعطیلاتشان فکر نمی‌کنند. به‌علاوه، هیچ‌کس نمی‌خواهد ساعت 2 نیمه‌شب با پیامک بازاریابی از خواب بیدار شود. برای رفع این مشکل میتوانید از ویژگی ارسال زمان دار پنل پیامک استفاده کنید و طوری زمان‌بندی کنید که پیام‌های متنی‌تان در زمان مشخصی ارسال شوند. به‌عبارتی، لازم نیست برای زدن دکمه «ارسال» صبر کنید، پیامک در بهترین زمان به گوشی مخاطبین به طور اتوماتیک ارسال می‌شود.

2. استفاده از متن پیامک اختصاری

شما امکان استفاده از 160 کاراکتر در پیامک های خود دارید، پس برای صرفه‌جویی در فضا بیش از حد از متن‌های اختصاری استفاده نکنید. می‌توانید با قرار دادن لینک کوتاه‌شده به وبلاگ یا سایت برای ارائه اطلاعات بیشتر به مشتریان در فضا صرفه‌جویی کنید یا می‌توانید در صورت نیاز تا سه پیام متنی را به هم متصل کنید تا فضای بیشتری داشته باشید. در صورت قرار دادن لینک، می‌توان نرخ کلیک 20 درصد را در مقایسه با نرخ کلیک 4.2 درصد از طریق ایمیل انتظار داشت.

3. ارسال مکرر

مشتریان‌تان را با پیام‌های بسیار زیاد بمباران نکنید. اگرچه 75 درصد مردم می‌خواهند پیشنهادات را از طریق پیامک دریافت کنند، بیش از 80 درصد مردم فقط دوست دارند حداکثر دو پیام بازاریابی در ماه دریافت کنند. همه چیز به کیفیت مربوط می‌شود و نه کمیت.اس ام اس مارکتینگ

4- تنوع در متن اس ام اس

در این دنیای رنگارنگ که هر روز با هجوم ایده‌های جدید و تکراری روبرو هستیم، هر چیز تکراری و یکنواخت محکوم به مرگ است. پس لازم است متن پیامک‌های شما هم متفاوت، خلاقانه و متنوع باشد.

5- ارسال پیامک های نامرتبط

برای اطمینان از ارسال اطلاعات مرتبط به مشتری مورد نظر، گروه‌های جداگانه‌ای از مخاطبان ایجاد کنید. مجموعه جدید پوشاک کودکان تنها باید برای آنهایی ارسال شود که قبلا به مجموعه کودکان علاقه نشان داده‌اند یا از آن خرید کرده‌اند. به‌همین‌ شکل ممکن است بخواهید اس ام اس های بازاریابی مختلف را به همه مشتریان‌ تان بفرستید، از آنهایی که می‌خواهند اجاره بدهند تا آنهایی که به دنبال خریدند. ارسال تمام پیام‌های بازاریابی به تمام مشتریان باعث رنجیده‌ شدنشان می‌شود و فکر می‌کنند که به علایق آن ها احترام نمی گذارید و فقط به صورت تصادفی به آن ها پیامک می فرستید و بنابراین به احتمال زیاد از حضور در لیست پیامکی شما انصراف میدهند.

6- عدم اجازه برای انصراف

حتی از درخشان‌ترین پیامک ها هم همه مشتریان استقبال نمی‌کنند و این مشکلی نیست. امکان انصراف بدون دردسر را برای مشتریان‌تان فراهم کنید تا مطمئن شوید که همچنان ذهنیت خوبی درباره شما دارند و همچنین مطمئن شوید که فقط برای مشتریانی پیامک ارسال می‌کنید که می‌خواهند صدایتان را بشنوند.

send-sms-bulk-ارسال-پیامک-انبوه

 


 

لطفا برای بهره مندی از امکانات پنل پیامک و دریافت راهنمایی های بیشتر به وسیله لینک زیر یا ارسال عدد 2000 به 10001391 در سامانه جامع پارس گرین ثبت نام نمایید.

ثبت-نام

کد BSC : -70951607613352024-1147947989-16472;