نکات مهم در اس ام اس مارکتینگ

4 از 5 (3 نظر)

نکات مهم در بازاریابی پیامکی

همۀ کسب‌وکارها به دنبال این هستند که محصولات خود را به گروه‌های بزرگی از مخاطبان هدف معرفی و تبلیغ کنند بازاریابی پیامکی یکی از کم‌هزینه‌ ترین و پربازده‌ ترین روش‌های بازاریابی است. شما در این روش از طریق ارسال پیامک به مخاطبان خود آن‌ها را در جریان جشنواره‌ها، تخفیفات، اخبار، رویدادها و... قرار می‌دهید.

Automatically-reply-to-received-SMS

 

رعایت موارد مهم در بازاریابی پیامکی باعت بالا بردن احتمال موفقیت در بازاریابی می شود

- آفرهای ویژه خود را با پیامک اطلاع رسانی کنید.

با جمع آوری بانک شماره مشتریان، افرادی که به فروشگاه شما مراجعه می‌کنند و شما را می‌شناسند می‌توانید بانک شماره موبایل ارزشمندی را جمع‌آوری نمایید و در مناسبت‌های مختلف از جمله روز تولد پیامک تبریک ارسال کنید، یا مثلا برای فست فود و رستوران‌ها و کافی شاپ ها در صورتی که موسیقی زنده دارید از طریق خبرنامه پیامکی، به مشتریان ثابت خود این موضوع را اطلاع رسانی نمایید.

 

- چگونه متن پیامک تبلیغاتی جذاب بنویسیم؟

زمانی که پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنید فقط چند ثانیه فرصت دارید که توجه مخاطب را جلب نمایید و به مخاطب انگیزه برای ایجاد تماس ایجاد کنید تا مخاطب تصمیم بگیرد با شما تماس بگیرد و یا اس ام اس تبلیغاتی شما را پاک کند. پس سعی کنید متن پیامک را به گونه‌ای بنویسید که انگیزه لازم برای تماس در مخاطب ایجاد شود. برای ایجاد انگیزه می‌توانید کد تخفیف در نظر بگیرید و یا یک پیشنهاد عالی داشته باشید که مخاطب احساس کند با رد پیشنهاد شما چیزی را از دست می‌دهد. چند مثال برای متن جذاب در حوزه تبلیغات و بازاریابی پیامکی  در ادامه آورده شده است.

امشب شام مهمان ما باشید. به مناسبت افتتاحیه رستوران دورهمی امشب منو خود را با تخفیف ویژه 15% دریافت کنید.

فراموش نکنید که حتما در متن پیامک تبلیغاتی شماره تماس قرار دهید. اگر شماره ثابت در متن تماس وارد می‌کنید حتما با  پیش شماره را نیز وارد نمایید تا مخاطب با لمس صفحه بتواند مستقیما با شما تماس بگیرد و انجام همین نکته ساده به شدت می‌تواند در افزایش زنگ‌ خور شما تاثیر داشته باشد.

متن پیامک باید به گونه ای باشد که یک زمان محدود را برای کاربر درنظر بگیرد که کاربر وسوسه شود هرچه زودتر تماس بگیرد تا این پیشنهاد ویژه را از دست ندهد.

 

- زمان مناسب برای ارسال پیامک

یکی دیگر از مواردی که در بازاریابی با استفاده از پیامک تاثیر دارد، زمان مناسب برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی می‌باشد. اینکه شما چه روزی از هفته و چه ساعتی پیامک تبلیغاتی خود را ارسال می‌کنید تاثیر زیادی در بازخورد از جانب مخاطب دارد.

تجربه اس ام اس مارکتینگ ما نشان می‌دهد که معمولا روزهای اول و آخر هفته برای ارسال پیامک تبلیغاتی مناسب نمی‌باشد زیرا معمولا افراد در روزهای ابتدای هفته دغدغه کاری زیادی دارد و در روزهای پایانی هفته بدنبال تفریح هستند، البته توجه به نوع کسب و کار می‌تواند در انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی تاثیر گذار باشد، اگر کسب و کار شما با تفریحات پایانی و آخر هفته در ارتباط است، اتفاقا ارسال پیامک در روزهای پایانی هفته می‌تواند برند شما را در ذهن مخاطب پررنگ نمایید.

 

ارتباط موثر و مداوم با مشتریان

اگر قصد شما دریافت بازخورد مناسب از تبلیغات پیامکی است، برای مخاطب خود مفید باشید. اگر هر دفعه فقط تبلیغ برند و کسب و کار خود را به مخاطب ارسال کنید، بعد از مدتی در ذهن مخاطب تبدیل به برندی اسپم خواهید شد، که پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم ارسال می‌کند و تصمیم به لغو پیامک تبلیغاتی می‌گیرد. اما اگر با استراتژی موثر بودن و مفید بودن برای مخاطب بازاریابی پیامکی انجام دهید بعد از مدتی مشتری با ارسال پیامک شما به دیگران بدون آنکه هزینه پرداخت کنید، برای شما بازاریابی و تبلیغات را انجام می‌دهند. به یاد داشته باشید، بازاریابی پیامکی مانند دیگر روش‌های تبلیغاتی به تداوم و تکرار نیاز دارد. سعی کنید با یک برنامه‌ریزی صحیح در بازه‌های زمانی مختلف اس ام اس تبلیغاتی خود را ارسال کنید.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از سامانه پیامک عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -709516076155020241242295604-18548;