نحوه دریافت گزارش ارسال در انواع شیوه های ارسال پیامک

4 از 5 (3 نظر)

گزارشات ارسال پیامک

مطمعنا برای اطمینان از درستی انجام هر کاری گزارشات شیوه کار ارائه می‌شود. ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی نیز از این قاعده مستثنا نیست. فرقی نمی‌کند که شما برای ارسال پیامک تبلیغاتی پنل اس ام اس تهیه کرده‌اید و یا ارسال پیامک انبوه را به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پیامکی واگذار کرده باشید. در هر صورت دریافت گزارشات ارسال پیام و دلیوری می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که پیامک شما با موفق ارسال شده است. در نتیجه یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید پنل اس ام اس و یا سفارش ارسال اس ام اس تبلیغاتی اطمینان از ارائه گزارشات ارسال می‌باشد.

گزارشات ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی باید شفاف و دقیق باشد. در گزارشات ارسالی پیامک باید تعداد دقیق شماره موبایل‎ هایی که پیامک را دریافت کرده‌اند، تعداد شماره‌هایی که به دلیل مسدود بودن پیامک های تبلیغاتی اس ام اس تبلیغاتی شما را دریافت نکرده اند، افرادی که به دلایلی مانند خاموش بودن گوشی، در دسترس نبودن و … پیامک شما را دریافت نکرده‌اند مشخص باشد. اگر شما پنل اس ام اس خریداری کرده باشید، باید هزینه پیامک به افرادی که پیامک های تبلیغایت آن‌ها مسدود بوده به پنل شما بازگشت داده شود.

تمامی اپراتورها هزینه بلک لیست‌ها را بازگشت می‌دهند و هزینه پیامک های ارسال نشده مجدد به پنل شما بازگشت داده می‌شود. معمولا شماره موبایل‌های همراه اول تعداد بلک لیست‌های بالاتری نسبت به شماره موبایل‌های ایرانسل دارند. از طرف دیگر تعداد شماره‌های خاموش و غیرفعال ایرانسل بیشتر از همراه اول است و متاسفانه اپراتور ایرانسل هزینه پیامک‌های ارسال نشده را بازگشت نمی دهد به همین دلیل توصیه ما به کاربران این است که بیشتر از ارسال پیامک به شماره‌های همراه اول استفاده کنند.

sms-reports

 

نحوه دریافت گزارشات ارسال در انواع شیوه های ارسال پیامک

اپراتور همراه اول در همه شیوه های ارسال از جمله ارسال پیام محله ای، ارسال پیامک  منطقه ای، ارسال پیامک از روی نقشه، ارسال پیامک براساس کدپستی، ارسال براساس پیش شماره هزینه پیامک های ارسال نشده را بازگشت می دهد و فقط در ارسال پیامک به تفکیک سن و جنسیت است که گزارشات دلیوری پیام و بازگشت هزینه پیامک‌های نرسیده را ندارد. سامانه پیامک با ایجاد ماژول ارسال پیامک به تفکیک منطقه پستی و سن و جنسیت این مشکل را برطرف کرده است. در این روش با انتخاب هر سه فیلتر کدپستی و سن و جنسیت می توانید بعد از ارسال پیامک گزارشات دقیق ارسال پیامک را مشاهده نمایید و همچنین هزینه پیامک‌های ارسال نشده به حساب کاربری شما در سامانه پیامک بازگشت داده می شود.

همانطور که در اوایل مقاله گفته شد معمولا بر خلاف شماره موبایل های همراه اول تعداد بلک لیست های شماره های ایرانسل بسیار پایین است در عوض تعداد پیامک های ارسال نشده به دلیل خاموش بودن شماره موبایل های ایرانسل بالا است. اپراتور ایرانسل در هیچ کدام از روش های ارسال که در بالا گفته شد هزینه پیامک های نرسیده به گوشی را بازگشت نمی دهد اما گزارشات دلیوری اس ام اس های ارسالی قابل مشاهده است. در مورد ارسال به تفکیک سن و جنسیت نیز برای شماره های ایرانسل این امکان وجود دارد که تنها فیلتر های منطقه پستی و جنسیت را در ارسال به تفکیک کدپستی اعمال نمایید. روش دیگری که برای شماره های ایرانسل وجود دارد و اپراتور همراه اول این روش را تاکنون ارائه نداده است، ارسال پیامک بر اساس دکل BTS است که این روش هم گزارشات دلیوری و بازگشت هزینه ندارد.

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

 
کد BSC : -70951607616082024672150825-32016;