اس ام اس برای افزایش دیتاها

4.25 از 5 (4 نظر)

استفاده از پنل پیامک برای افزایش دیتاها

 

استفاده از اس ام اس های تجاری برای افزایش دیتاها

هنگامی که شما خدماتی را به مشتریان ارائه می دهید، باید هزینه آن را پرداخت کنند. اما ارسال صورتحساب و یادآوری از طریق ایمیل هم از نظر هزینه ای مقرون به صرفه نیست و هم اینکه ضمانت صددرصدی وجود ندارد که همه ایمیل های خود را چک می کنند. 

تنها در یک صورت می توانید این کار را انجام دهید که تمامی افراد را در سیستم خود برای پرداخت صورتحساب ثبت نام کنید که این مورد نیز باعث به خطر افتادن مجموعه خواهد شد و آسیب هایی را به کسب و کارتان وارد می کند و در نتیجه پیش بینی درآمد را دشوار خواهد ساخت. بنابراین باید راهی بهتر وجود داشته باشد.

- طرح مسئله

هیچ کس واقعا نمی خواهد که صورتحساب پرداخت کند؛ حتی اگر آن را در رادار خود داشته باشد. احتمالا پرداخت صورتحساب یک اولویت نیست و از آنجایی که مردم مشغول هستند، فراموش می کنند.

این مسئله هم برای شما بد است و هم برای مشتری؛ زیرا در آنصورت احتمال دارد که پوشش و یا سرویس آنها از بین برود. از آنجائیکه شما به عنوان مدیر کسب و کار، می دانید که چه عواقبی در انتظار است به ارسال ایمیل و صورتحساب ادامه می دهید. حتی در بعضی مواقع سعی خواهید کرد که تماس تلفنی برقرار کنید. اما مشکل اینجاست!

صورتحساب های ایمیل شده در ستون ایمیل های دیگر اضافه می شود که در نهایت باید بررسی شود. نرخ باز شدن و خوانده شدن ایمیل ها 20 درصد و نرخ مشارکت تنها 3 درصد است. از طرفی اکثر افراد تمایلی به پاسخ به تماس های ناخواسته ندارند. طبق بررسی های صورت گرفته حدود تنها 20 درصد از مردم مایل به پاسخگویی به تماس های ناشناس هستند. از طرفی پست های صوتی نیز به طور کامل نادیده گرفته می شوند. بر طبق آمارهای به دست آمده در حدود یک پنجم افراد پست های صوتی خود را در عرض یک هفته بررسی می کنند. 

High-penetration-of-SMS-in-advertising

 

 - راه حل

اگر مشکل این است که قادر به برقراری ارتباط و اتصال با مشتری نیستید؛ یک راه حل و روش بهتر برای ایجاد این ارتباط وجود دارد. اما این روش برتر چیست؟ پیام های متنی 

بسیار مهم است که بدانید 99 درصد از پیام های متنی خوانده می شوند. 

این اولین فرم ارتباطی است که جزء ویژگی های مورد استفاده در انواع گوشی هاست که بیشترین استفاده را هم دارد؛ حتی از اینترنت هم فراتر می رود. پیام شما به طور کاملا مستقیم و بلافاصله به دست مشتریان تان می رسد.

 

 - حال این سوال مطرح می شود که پیامک های ارسالی چگونه می توانند شما را به سود و پول بیشتری برسانند؟ 

به همین منظور تحقیقی با همکاری معاون بازاریابی شرکتی وابسته به بهداشت و درمان، صورت گرفت. این مجموعه برای حفظ و جمع آوری مشتریان خود نیاز داشت که به آنها رسیدگی کند؛ که البته با حجم کاری بالا امکان صد درصدی در این مورد وجود نداشت. به همین منظور از سیستم های ارسال پیامک استفاده کردند. پس از سه ماه استفاده از پیام های متنی آنچه که معاون بازاریابی به ما گفت این بود:

"با استفاده از پیام های متنی اس ام اس ما فروش خود را 17 درصد افزایش دادیم. توانستیم مجموعه خود را گسترش داده و در حفظ مشتری نیز 66 درصد موفق تر بودیم."

آنچه که توانستیم از این تحقیق و دیگر تحقیقهای مشابه به دست آوریم به ما نشان داد که پیام های متنی اس ام اس کمک می کند تا مجموعه های خود را بهبود بخشیم. زیرا پیام ها فورا و بدون واسطه به مخاطب خواهد رسید و عملا تضمین می کند که خوانده خواهند شد.    

 

- نحوه پیاده سازی اس ام اس های تجاری برای مجموعه کسب و کار

برای انجام این کار شما دو گزینه نسبتا آسان در اختیار دارید:

  • 1- پیام های خودکار، بر اساس تاریخ های دقیق
  • 2- پیام های دستی ، که به صورت دستی ارسال می کنید.

در هر دو صورت پیام شما باید شخصی و دوستانه باشد. متن ها باید ابزاری باشند که صمیمیت را ایجاد کنند. مردم پول خود را دوست دارند؛ بدترین چیزی که می تواند تصور شود این است که مخاطب، شما و بیزنس تان را همانند یک ربات پول خوار گرسنه فرض کند! 
اما اگر شما بتوانید مفید و موثر باشید قطعا چنین برداشتی صورت نخواهد گرفت و موفق خواهید شد. 

 

 - پیام های خودکار

در سیستم اسناد کاریتان به طور قطع تاریخ موردنظر برای هر فاکتور مشتری، ثبت شده است. با کمی برنامه نویسی می توانید متون مورد نظر را به صورت خودکار برای مشتری در x روز قبل از موعد یا در همان تاریخ مقرر و یا هر زمان که ترجیح می دهید، ارسال کنید.

همچنین باید متن ارسالی شما شامل یک لینک برای مشتری باشد که بتواند به صورت آنلاین صورتحساب خود را پرداخت کند.

از آنجا که هر متن به طور شخصی ارسال می شود بسیار راحت بوده و دارای نرخ تعامل بالایی نیز خواهد بود و در نهایت به طور چشمگیری مجموعه شما را بهبود خواهد بخشید.

به علاوه، اگر شما این روند را به صورت خودکار انجام دهید، می توانید متن های خود را تنظیم کرده و دیگر از بابت ارسال در زمان مقرر مطمئن باشید و نگران فراموش کردنشان نباشید.  

 

 - پیام های دستی 

این یک گزینه خوب برای بیزنس هایی است که با چند صد مشتری و یا کمتر سروکار دارند. 

در این حالت می توانید هر روز و یا هر هفته لیست مشتریان خود را بررسی کنید تا ببینید که چه کسی به مجموعه شما اضافه شده است و یا موعد پرداخت صورتحساب چه کسانی رسیده است. سپس به هر کدام از آنها یک اس ام اس ارسال کنید. 

پیام های دستی هنوز هم 10 برابر سریعتر از تماس تلفنی و 5 برابر موثرتر از ایمیل عمل می کنند. این قطعا به جمع آوری و نگهداری مشتریان کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از سامانه پیامک عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -70951607615562024-909058138-18472;