اعلام هشدار در حوادث و بلایای طبیعی

4.25 از 5 (4 نظر)

اعلام هشدار در حوادث

 

هشداردهی به موقع، یک عنصر کلیدی برای جلوگیری از پیشروی یک فاجعه انسانی است که می­تواند زندگی افراد بسیاری را نجات دهد. به عنوان مثال، اخیرا با رشد تکنولوژی، سیستم­های هشدار و تشخیص زلزله­ای اختراع شدند که می­توانند در ثانیه­هایی پیش از وقوع زلزله هشدار دهند، شاید در نگاه نخست اطلاع رسانی در رابطه با بروز زلزله تنها چند ثانیه قبل از آن، فایده چندانی نداشته باشد. اما تجربیات پیشین کشورهای پیشرفته­ای همچون ژاپن نشان داده است که در بیشتر زلزله­ های رخ داده اطلا­ع-رسانی در رابطه با زلزله حتی چند ثانیه قبل از وقوع آن توانسته تا میزان زیادی از تلفات جانی و مالی احتمالی ممانعت به عمل آورد.

همچنین امدادگران قادر خواهند بود تا از این طریق، اطلاعات صحیحی از حادثه پیش رو را در اختیار افراد قرار دهند و از آن در نجات افراد درگیر، فراخوانی تجهیزات امداد و نجات، بررسی وضعیت آسیب ­دیدگان و شرایط جغرافیایی و نیز تایید سلامت افراد برای خانواده­ های آن­ها استفاده کنند.

حتی به ­وسیله این سیستم­ های ارتباطی، می ­توان دوستان و بستگان یک فرد را نسبت به وضعیت قربانیان احتمالی حوادثی از این دست، آگاه نمود.

ارسال-هشدار-در-حوادث

برای مثال در گذشته در کشور ژاپن که با حجم عظیمی از بلایای طبیعی مانند زلزله، سونامی و غیره روبرو است از هشدارهای تلویزیونی و رادیویی برای آگاهی رسانی به مردم استفاده می­شد، اما این هشدارها، تنها برای اطلاع رسانی به عموم مردمی که در حال استفاده از آن هستند، به کار می آید و نه تک­ تک افراد، بنابراین امروزه این سیستم سنتی، جای خود را به سیستم مدرن­تری به نام " سیستم­ ارسال پیام صوتی " داده است، به این صورت که پیش از وقوع حادثه با تلفن همراه بسیاری از قربانیان احتمالی تماس­ های خودکار گرفته می­شود و با ارائه اطلاعاتی همچون بعد مسافت، شدت، نحوه تخلیه مکان و نام پناهگاه های موجود آگاهی داده شده و به این ترتیب، شمار نجات یافتگان به نحو چشم­گیری افزایش می­ یابد.

با توجه به این که مهم ترین نیاز افراد در هنگام رویارویی با چنین حوادثی، اطلاع از وضعیت نزدیکان و اطمینان یافتن از سلامت آنان می باشد، به نظر می­ رسد سیستم پیام ­های صوتی و متنی ، همچنان بهترین گزینه ممکن برای پاسخگویی بهینه به این نیاز افراد، می ­باشند.

 


 

مطالب مرتبط:

- ارسال پیام صوتی گروهی

- ارسال پیام صوتی زماندار

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت استفاده از سامانه پیام صوتی و متنی عدد 2000 را به 10001391 پیامک کنید یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

کد BSC : -70951607616332024-1675935383-18004;