سوالات متداول در بازاریابی تلفنی

4.25 از 5 (4 نظر)

سوالات متداول در بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی یکی از روش های فعال در جذب سرنخ جدید برای فروش کالا یا خدمات است اما این روش همواره چالش هایی را به دنبال داشته است. پرسش هایی مطرح می شود که پاسخ آن ها می تواند صاحبان کسب و کارهای خرد یا کلان را به طرف انتخاب این استراتژی سوق داد. در این مقاله، به متدوال ترین پرسش های موجود در حوزه بازاریابی تلفنی می پردازیم و پاسخ های آن ها را مرور می کنیم.

سوالات-متداول-در-بازاریابی-تلفنی

 

1- تلفن مارکتینگ برای چه مواردی قابل استفاده است؟

بازاریابی تلفنی می تواند چندین نقش مفید را در فرایند بازاریابی شما انجام دهد، از جمله:

  •  - شناسایی پرسنل کلیدی در شرکت های هدف
  •  - تعیین قرار ملاقات ها برای فروشندگان
  •  - پیگیری عکس های پستی، حضور در نمایشگاه یا مشتریانی بالقوه که به تبلیغات پاسخ داده اند
  •  - تحقیق در مورد پتانسیل محصول جدید
  •  - ارتباط با مشتریان موجود
  •  - ارائه پیشنهادهای ویژه به مشتریان با استفاده از سامانه های ارسال پیام تلفنی

فروش مستقیم کالا بازاریابی تلفنی راه های جدیدی برای دستیابی به مشتریان را ارائه می دهد، همچنین می تواند تعداد زیادی مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود. امکان فروش بار اول از طریق تلفن امکان پذیر است، اما موفقیت ممکن است بستگی به میزان شناخته شده بودن یا فهمیدن این پیشنهاد دارد. لذا باید پیام شما برای مشتری احتمالی کاملا شفاف و واضح باشد.

2- آیا تله مارکتینگ می تواند جایگزین نیروی فروش شود؟

بازاریابی تلفنی به ندرت می تواند جایگزین شخص در سیستم فروش سنتی شود. لذا اگر در کنار سیستم بازاریابی تلفنی از نیروی انسانی فروش نیز استفاده کنید، آن گاه تاثیر آن را در می یابید.

3- چگونه می توانم فعالیت های تله مارکتینگ خودم را برنامه ریزی کنم؟

ابتدا ارزیابی کنید که آیا می توانید بخشی از دامنه فعالیت تان را به فروش تلفنی اختصاص دهید؟ به عنوان مثال فرض کنید که تصمیم دارید فقط فروش یک محصول را با استفاده از بازاریابی تلفنی تکرار کنید، آیا این روش ممکن است ادامه یابد؟

تجزیه و تحلیل کنید که چه میزان از درآمد فروش شما از سرنخ های تله مارکتینگ حاصل می شود و میزان تکرار آن چقدر است.

تصميم بگيريد كه اندازه نيروي فروش مستقيم خود را كاهش دهيد، يا همان تعداد را حفظ كنيد اما بر سهم بالاتر فروش جديد از آن ها تاكيد كنيد (زيرا آن ها زمان بيشتري براي فروش خواهند داشت و درگیر بازاریابی نیستند.)

4- آیا می توانیم از راه دور از طریق سامانه های تلفنی، بازاریابی کنیم؟

شما می توانید از یک آژانس خارجی برای رسیدگی به این مسئله استفاده کنید، مثلا در فضای دیجیتال مدیریت رسانه های اجتماعی خود را به آنان واگذار کنید یا فرایند بازاریابی تلفنی خود را کاملا آنلاین و مکانیزه انجام دهید. شما ممکن است کنترل و نظارت کیفیت کمتری داشته باشید یا اینکه خودتان مهارت انجام این کار را دارا نباشید، لذا واگذاری آن به یک مجموعه دیگر راهگشای شماست. هنگامی که نیروی فروش شما درگیر است، یک سیستم ماهر می تواند در بازاریابی و ارسال پیام شما بسیار مؤثر باشد. سامانه های ارسال پیام صوتی و تلفنی از طرف شما پیام را ارسال می کنند و اگر این کار خوب انجام شود، بهترین پاسخ را ایجاد می کند.

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

جهت ثبت نام سامانه پیام صوتی و متنی عدد 2000 را به سامانه10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام-پنل-پیامکی

 
کد BSC : -70951607623152024-1424665814-32336;