وب سرویس

4 از 5 (36 نظر)

 وب سرویس چیست

وب سرویس (Web Service) ها قطعه کدهایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند. اساس کار وب سرویس ها بر پایه دریافت و تولید پیغام بنیان گذاری شده است بدین معنی که آنها منتظر می مانند که کلاینت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می دهند.

وب-سرویس


 

 

ویژگی های وب سرویس :

       -  عدم وابستگی به سیستم عامل ها

       -  عدم وابستگی به زبان برنامه نویسی

       -  تسهیل در ایجاد ارتباط بین نرم افزارها

       -  سهولت انتقال اطلاعات بین نرم افزارها

       -  ارائه سرویس تحت وب بر روی وب سایت های دیگر

 


 

rest-soap

انواع پروتکل های وب سرویس

 Representational State Transfer - RESTful

از لحاظ رويكرد برنامه نويسي REST جايگزيني ساده براي سرويس‌هاي وب است. توسعه‌پذيري در تعاملات ميان اجزا، عموميت واسط ها، توسعه مستقل اجزا و استفاده از واسطه ها  از كليدي ترين اهداف معماري REST مي‌باشد و همچنين استفاده از معماري REST در برنامه‌نويسي كارايي، سادگي، انعطاف‌پذيري، امكان مشاهده و نظارت، قابليت حمل و قابليت اطمينان را افزايش مي دهد.

 Simple Object Access Protocol- SOAP

یکی از روش های استاندارد دیگر SOAP می باشد که عامل ایجاد ارتباطات میان نرم افزار ها و وب سرویس ها می باشد. عموما ارتباطات از طریق پروتکل امن Http  انجام می شود پروتکل SOAP  یکی از عمومی ترین استاندارد هایی است که در وب سرویس ها استفاده می شود.

 HTTP URL

با استفاده از پروتکل http امکانات مختلفی را در اختیار برنامه نویس قرار می گیرد این روش به دلیل سادگی کارکرد در اکثر ماژول های وب معروف دنیا مانند : WHMCS و... استفاده می شود تقریبا بیشتر برنامه های بین المللی این روش را پشتیبانی می کنند در این روش نیز زبان برنامه نویسی اهمیتی ندارد و با هر زبانی برنامه نویسی می توان از ان استفاده کرد.

 


 

وب سرویس ارسال پیامک

امروزه استفاده از پیامک در اکثر برنامه های تحت وب، سایت ها و اپلیکیشن های موبایل رایج شده است.

امکان پیشرفته API تحت وب یا همان WebService ، برای برنامه نویسان و طراحان وب سایت کاربرد بسیاری دارد و آنها را قادر می سازد تا با استفاده از سرویس های تحت وب، بتوانند پیامک های خود را با استفاده از خط خریداری شده به آسانی ارسال و دریافت نمایند.

یکی از مهمترین کاربردهای پنل پیامک تحت وب قابلیت اتصال آن به نرم افزار های خارجی است ، این کاربرد باعث می شود، تا نرم افزار های کاربردی دیگر قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند. در مورد بسیاری از وب سایت ها و نرم افزار ها این امکان بسیار حیاتی می باشد!

فرض کنید هم اکنون شما برنامه تحت وبی را جهت ارسال پیامک در اختیار دارید و از طریق آن، اس ام اس های خود را به مخاطبین ارسال می نمایید. اگر بخواهید به صورت خودکار مبلغ بدهی، پیام تبریک و... به مشتریان خود ارسال کنید فقط کافی است از طریق وب سرویس این امکان را در برنامه خود قرار دهید. به گونه ای که از طریق وب سرویس به سرور خدمات پیامک متصل شده و اقدام به ارسال پیامک می نمایید

وب-سرویس-SMS

 


 

 

انواع ارسال از طریق وب سرویس پیامک :

 

 

ارسال-پیامک-با-وب-سرویس

ارسال-پیامک-گروهی-از-وب-سرویس

ارسال-پیامک-زماندار-از-وب-سرویس

ارسال-پیامک-فعال-سازی-otp-با-وب-سرویس

ارسال-پیام-صوتی-با-وب-سرویس

ارسال-پیامک-فعال-سازی-صوتی-otp-با-وب-سرویس

 


 

بسیاری از کاربران پنل پارس گرین تمایل دارند علاوه بر این پنل ، سرویس ارسال پیامک با شماره تلفن ثابت خود را بر روی سایر برنامه ها و پنل های تحت وب و تحت ویندوز نیز فعال نموده و از امکانات سرویس بهره مند شوند .

وب سرویس پارس گرین ، یک محصول بر روی پنل پارس گرین است و این امکان را به کاربران می دهد تا قابلیت ارسال و دریافت پیامک با شماره ثابت خود را بر روی سایر پنل ها و برنامه های خود فعال نمایند . به منظور تسهیل در کاربری سرویس ، به محض ثبت درخواست برای وب سرویس پارس گرین ، مستند فنی و نمونه کدهای مربوطه در اختیار متقاضی قرار می گیرد 

 

امکانات و مزایای وب سرویس پارس گرین :

  •  1-   ارسال و دریافت پیامک با شماره ثابت یکسان و پیش شماره 021 از طریق همگی پنل ها و برنامه های کاربردی سمت کاربر.
  •  2-   قابلیت سازگاری وب سرویس پارس گرین با برنامه ها و پنل های تحت وب گوناگون.
  •  3-   امنیت بالای وب سرویس.
  •  4-   سرعت بالای ارسال پیامک.
  •  5-   امکان بکارگیری وب سرویس پارس گرین برای برنامه های موبایل ( mobile apps ) مانند Android.
  •  6-   امکان برقراری ارتباط با وب سرویس پارس گرین از طریق متدهای REST.

parsgreen.com

 


 

و دیگر مطالب مفید در زمینه وب سرویس

 

 


 

 

و دیگر روش های استفاده از API در سایت api.ir به شکل زیر می باشد.

 

web-service-وب-سرویس

 


 

مراحل-ثبت-نام-وب-سرویس

برای استفاده و تست وب سرویس در پنل پیامکی پارس گرین ثبت نام کنید جهت ثبت نام در سامانه عدد 2000 را به سامانه10001391 پیامک کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

sms-ثبت-نام

کد BSC : -70951607605122020-1034895512-10352;