وب سرویس تعطیلات و دریافت مناسبت تعطیلات

4 از 5 (3 نظر)

وب سرویس تعطیلات

در این مطلب قصد داریم در مورد وب سرویس تعطیلات و دریافت مناسبت تعطیلات توضیح دهیم.

 وب سرویس ها ابزاری هستند که برنامه ها و قطعه کد های کوچک و بزرگ ه بسیار وقت گیر هستند را در قالب یک سرویس در اختیار برنامه نویسان قرار میدهند. این سرویس ها کاربرد ها و استفاده های متفاوت دارند که یکی از پز کاربرد ترین این وب سرویس ها ، وب سرویس تعطیلات است.

با این وب سرویس به راحتی میتوان در یک برنامه ای که طراحی میکنیم صرف نظر از زبان آن و یا اینکه تحت وب است یا تحت ویندوز میتوان روز های تعطیل را در سال های مختلف مشخص کرد و همچنین میتوان مناسبت تعطیلی را از طریق این وب سرویس دریافت کرد.

 

HoliDay1


 

ویژگی ها و کاربرد های استفاده از وب سرویس را میتوان به صورت کلی به این شکل بیان کرد: توقف یا شروع انجام کاری در صورت تعطیل بودن یا نبودن یا مصادف بودن با رویداد خاص که برخی از موارد استفاده و مثال های آن را در ادامه مطلب خواهید خواند.

برخی از کاربردهای وب سرویس تعطیلات عبارتند از:

  •   متوقف کردن یک سیستم در روز تعطیل که به صورت خودکار و هر روز انجام میشود (بر فرض مثال عدم ارسال فاکتور در روز تعطیل  از یک سیستم حسابداری که به صورت خودکار ارسال میشود )
  •   شروع انجام کار یا فرآیندی در روز تعطیل (به عنوان مثال در بیزنس هایی که تفریحی هستند میتوانند بلا شناسایی روز تعطیل به صورت هوشمندانه ارسال پیام تبلیغاتی برای مخاطبین خود داشته باشند)
  •   شروع یک کار یا فرایند در صورت مناسبت خاص (برای مثال می توان استفاده در نرم افزار های مذهبی که در صورت مصادف شدن با یک مناسبت خاص به صورت هوشمند کاری را انجام دهد)

HoliDay2

 

لطفا برای بهرهمندی از امکانات سامانه و دریافت راهنمایی های بیشتر به وسیله لینک زیر یا ارسال عدد 2000 به 10001391 در سامانه جامع پارس گرین ثبت نام نمایید.

ثبت-نام-پیامک-صوتی

کد BSC : -70951607628492023-2107386290-15952;