وب سرویس معتبر سازی ایمیل

4 از 5 (39 نظر)

وب سرویس اعتبار سنجی اکانت ایمیل

یک بازاریابی موفق نیازمند ارسال ایمیل های هدفمند به کاربران و همچنین داشتن یک دیتابیس معتبر و بدون اشتباه است.

ایمیل ها باید از نظر محتوایی و زمانی و قانع کننده بودن دارای کیفیت بالایی باشند تا پس از ارسال، درصد پاسخ دادن به آن بالاتر باشد. در صورتی که پاسخی دریافت نگردد ممکن است تاثیرات نامطلوب داشته باشد

مانند :

  به هدر رفتن زمان

 احتمال قرار گرفتن در تله ی اسپم و یا قرار گرفتن در پوشه ایمیل های ناخواسته (Junk یا spam)

email-validation-وب-سرویس-معتبرسازی-ایمیل-api

اعتبار سنجی ایمیل (Email Validation) ابزار کلیدی برای جلوگیری از قرار گرفتن آدرس های نامعتبر در لیست ارسال ایمیل می باشد که باعث بهبود دقت آدرس دهی و در نتیجه پاسخ دهی به آنها خواهد شد.

در نتیجه موفقیت در برنامه های تجاری و بازاریابی ایمیل در عصر حاضر به تعداد ارسال ایمیل های موفق برای مشترکین حقیقی و دریافت پاسخ از آنها بستگی زیادی دارد.

تحویل پذیری یک جزء کلیدی در کسب و کارهای ایمیل می باشد، افزایش کارایی و سازگاری از طریق اعتبار سنجی ایمیل باعث حفاظت از شهرت دامنه و در نتیجه پاسخ دهی بالاتر خواهد شد. بهبود یافتن جایگاه صندوق پستی یعنی افزایش کلیک و باز کردن ایمیل های بیشتر، که این خود باعث ایجاد یک تجارت قدرتمند خواهد شد. اعتبار سنجی ایمیل یک راه حل سریع و آسان و مقرون به صرفه برای افزایش عملکرد برنامه های بازاریابی و ارتباطات ایمیل می باشد.

پارس گرین یک ابزار قدرتمند در اختیار شما قرار می دهد که بدون نیاز به دانش کافی در این زمینه با استفاده از وب سرویس معتبر سازی اکانت ایمیل ، ایمیل های معتبر را از ایمیل های نامعتبر تشخیص داده و اجازه ثبت در دیتابیس به آنها داده نشود.

با ثبت نام در پارس گرین این امکان را به صورت رایگان در اختیار خواهید داشت .

email-validation-وب-سرویس-معتبرسازی-ایمیل

در ادامه به توضیح مختصری در رابطه با معتبر بودن اکانت ایمیل می پردازیم :

به طور کلی آدرس ایمیلی معتبر است که قادر به ارسال و دریافت ایمیل باشد.

چگونه ایمیل ها را به طور موثر اعتبار سنجی کنیم؟

-  دریافت و تصحیح خطا های نحوی

برنامه های اعتبارسنج ایمیل می بایست قوانین مربوط به سرویس دهنده های مختلف را بدانند و بر اساس آنها اعتبارسنجی نمایند. باید به قدر کافی پیچیده باشند که طیف وسیعی از ایمیل اکانت ها را با قالب های مختلف دریافت نموده و مورد بررسی قرار دهد.

 

-  تایید کارکرد دامنه ایمیل

برنامه های اعتبار سنجی ایمیل رایگان به بررسی ساده آدرس ایمیل مانند وجود نماد "@" در آدرس و عدم وجود دیگر نمادها در آن می پردازند. اغلب این برنامه ها نمی توانند قوانین RFC را در اکانت ایمیل ها به صورت درست پیاده سازی نمایند و تا حدودی جلوی خطای نحوی را گرفته و عکس آن ممکن است باعث حذف برخی از مشتریان معتبر شود. به طور نمونه در فرم وب دامنه اجازه استفاده از نماد "+" داده نشده است حتی اگر توسط دامنه هایی مانند "Gmail " به آن اجازه داده شده باشد.

به طور کلی سیاست های مختلف ارائه دهنده های خدمات ایمیل (ESP) کار برنامه های اعتبار سنج را بسیار سخت کرده اند به طور مثال در قوانین AOL اجازه استفاده از اعداد در شروع ایمیل اکانت داده نشده است و یا اجازه استفاده از "+" در Hotmail داده نشده است.

خدمات اعتبار سنجی باید بدین صورت اتخاذ شود که در برنامه ها در دوره زمانی نه لحظه ای به بررسی دامنه پرداخته و پایگاه داده خود را بروز نگه دارند و اگر دامنه ای در چندین روز دارای خطا بود در لیست دامنه های نامعتبر قرار گیرد.

 

-  بررسی وجود صندوق پستی

مهمترین جزء اعتبار سنجی ایمیل تایید وجود صندوق پستی بر روی یک دامنه می باشد. برای مثال آدرس (test@yahoo.com) آیا حساب test در یاهو کار می کند؟

دقیق ترین راه برای بررسی اعتبار صندوق پستی بدون ارسال پیام، پینگ صندوق پستی دامنه می باشد. پینگ صندوق پستی اقدام به ارسال بسته هایی به سرور مقصد می نماید و با استفاده از کدهای برگشتی وضعیت صندوق پستی را نشان می دهد، این عمل کاری مشابه نرم افزار تحویل دهی را انجام می دهد که دلیل استفاده از آن نیز همین می باشد.

هر چند پینگ مکرر دامنه بدون ارسال ایمیل ممکن است باعث مسدود شدن IP شود، بهترین حالت برای اعتبار سنجی صندوق پستی فراهم نمودن یک سیستم اعتبارسنج با IP ثابت می باشد.

 

-  سرکوب آدرس ایمیل های مخاطره آمیز

ارسال ایمیل به بعضی از آدرس ها می تواند باعث آسیب زدن به شهرت دامنه و کاهش تحویل پذیری ایمیل شود. تله های هرزنامه می تواند در شناسایی هرزنامه و ارسال کننده های آنها به کار آیند، به دلیل آنکه تله های اسپم ظاهراً هیچ وقت به صورت فعال روی لیست ایمیل مشترکین کار نمی کنند پس استدلال آن این است که هر ایمیل ناخواسته در لیست، به عنوان هرز نامه شناخته خواهد شد، در نتیجه می توانید آنها را در لیست سیاه قرار داده و مسدود نمایید.

email-verifier-email-address-verification-وب-سرویس-معتبرسازی-پارس-گرین

از مزایای اعتبار سنجی ایمیل می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  •   حذف آدرس های نامعتبر از لیست ارسال در نتیجه درصد بالایی از ایمیل هایی که ارسال می کنید در مقصد دریافت خواهد شد.
  •   اجتناب از افرادی که پیام خود را به عنوان اسپم علامت گذاری می کنند و هدایت درست تله های اسپم به معنی کاهش نرخ شکایات و افزایش شهرت.
  •   با شهرت بیشتر از طریق کاهش نرخ ایمیل های ناخواسته و کاهش شکایات، شاید تمامی پیام های شما به صندوق ورودی مشترکین انتقال نیابد در نتیجه تعداد باز کردن ایمیل ها بیشتر و و رتبه پذیری بیشتر خواهد بود.
  •   جلوگیری از آدرس های جعلی مانند (nothanks@test.com) و یا ایمیل های تولید شده توسط ربات ها باعث عدم هدر رفتن منابع سیستم و افزایش امنیت خواهد شد.
  •   اگر برای ارسال ایمیل از ارائه دهنده خدمات ایمیل (ESP) استفاده می کنید، تعداد پیام کمتر به معنی هزینه کمتر است، در ضمن بهبود تحویل دهی به معنی این است زمان کمتری برای مدیریت زیر ساخت های پستی خود صرف نموده اید.
  •   اعتبار ایمیل زمانی که آدرس ها در سایت شما وارد می شود و اطمینان از آن که این آدرس ها درست کار خواهد کرد باعث افزایش کیفیت داده ها و تعداد افرادی که می توانند به آن آدرس ها پیام ارسال کنند می شود.

 

اگر هنوز از مشترکین پارس گرین نیستید عدد 2000 را به 10001391 ارسال کنید و یا از لینک زیر اقدام نمایید.

ثبت-نام

کد BSC : -70951607626032020103720830-10180;