api جهت ارسال پیامک

4.25 از 5 (4 نظر)

API جهت ارسال پیامک

یکی از مفاهیم مهم که در زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف کاربرد دارد API یا Application Programming Interface است. در این مطلب قصد داریم در مورد API جهت ارسال پیامک توضیح دهیم
API یا «رابط برنامه‌نویسی کاربردی» یک سری از دستورالعمل‌های مشخص و تعریف شده است که نرم‌افزارها، سخت‌افزارها، کامپوننت‌ها یا سایت‌های اینترنتی می‌توانند با استفاده از آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

به عبارت دیگر API جایگزینی برای رابط کاربری است. همان گونه که کاربران می‌توانند با فشردن یک دکمه، دستوری را به سخت‌افزار ارسال کنند یا با حرکت ماوس، پیامی را به یک نرم‌افزار بفرستند، API نیز ابزاری است که نرم‌افزارها و سخت‌افزارها با کمک آن می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند و به یکدیگر دستورات مورد نظر را ارسال کنند.

بدون وجود API، همکاری میان اجزای کوچک سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امکان‌پذیر نیست.


APIهای برنامه‌نویسی

مجموعه دستوراتی که فریم‌ورک‌های برنامه‌نویسی مانند دات‌نت‌فریم‌ورک یا جاوا در اختیار برنامه‌نویسان قرار می‌دهند گونه‌ای از API به حساب می‌آید. زیرا هسته‌ی مرکزی فریم‌ورک یک نرم‌افزار است که فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهد و برنامه‌ها با فراخوانی دستوراتی از پیش‌تعریف‌شده، دستورات دلخواه خود را به فریم‌ورک ارسال می‌نمایند.

علاوه بر فریم‌ورک‌ها، هسته‌ی سیستم‌عامل‌ها مانند ویندوز و لینوکس نیز دارای API هستند. برنامه‌ها با فراخوانی این دستورات می‌توانند روی فعالیت‌های سیستم‌عامل کنترل داشته باشند.

یکی از کاربرههای مهم در استفاده از APIها مورد ساتفاده قرار دادن آن برای ارسال پیامک یا پیام کوتاه است. ارسال پیامک از طریق API کاربرهای بسیاری زیادی دارد که برخی از این کاربردها را میتوان استفاده در نرم افزارهای حسابداری ، استفاده در نرم افزار های مدیریت پروژه ، استفاده در crm ها ، استفاده در نرم افزارهای مختلف برای احراز هویت و ... را نام برد.

 

webservice_bank2

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است ، با بخش پشتیبانی پارس گرین به شماره تلفن 02141757000 تماس بگیرید .

 

telephone

مشاوره-رایگان

کد BSC : -70951607615422024441894094-17848;