وب سرویس ارسال کد پیامکی و صوتی - OTP

3.99 از 5 (44 رای)

یک بار رمز یا OTP یا One Time Password چیست ؟

 رمز یکبار مصرف برای دسترسی امن کاربران به نرم افزار ها یا سیستم های آنلاین است. رمز یک بار مصرف یک رمز تصادفی و متغییر است.

پارس گرین این امکان را برای تمامی کاربران فراهم نموده تا از OTP در وب سایت و نرم افزار های خود با خیال آسوده استفاده نمایید.

سابقه ارائه خدمات OTP پارس گرین به سال های 92 بر می گردد هر چند که اخیرا این موضوع در کشور پر رنگ تر شده است .

طی این سال ها تجربیات لازم جهت ارائه یک سرویس کارآمد و آنلاین ، حاصل شده است و شما با استفاده از خدمات پارس گرین ، اطمینان و آسودگی خواهید داشت.

otp-verification-ارسال-رمز-یکبار-مصرف

پایداری OTP پارس گرین در کشور تضمین شده است !!!

زیرا پروژه های دولتی که از این قابلیت پارس گرین از ابتدای راه اندازی آن استفاده می کنند ، موجود بوده و امکان استعلام کیفیت خدمات فراهم می باشد.

 

کاربرد های رمز یکبار مصرف یا otp بسیار زیاد است و به کلمه رمز منتها نمی شود.

1 - شناسایی ربات از انسان

2 - تایید موبایل فرد و احراز هویت او

3 - تامین امنیت ورود به حساب کاربری

4 -  ارسال کد فعال سازی پیامکی و صوتی

5 -  استفاده به عنوان CAPTCHA

مثال 1 :  کاربر در سایت شما ثبت نام می کند ، آیا میدانید او ربات بوده یا کاربر ، آیا او را احراز هویت کرده اید تا با خیال آسوده به او خدمات بدهید و حتی به او دسترسی به بخش های مهم را بدهید.

وب سایت شما بک رمز به کاربر پیامک نماید و یا از طریق پیام صوتی به او ارسال کند ، به این صورت فرد شناسایی شده و مهمتر اینکه شما اطلاعات تماس مشتری را از این طریق تایید کرده اید.

otp-sms-توکن-صوتی-و-پیامکی

مثال 2 : در حال حاضر یکسری از بانک های ایرانی مثل بانک پاسارگاد از رمز یک بار مصرف استفاده می کنند.

فرض کنید نام کاربری و رمز عبور ورود به اینترنت بانک شما دست کسی افتاده باشد . این فرد می تواند وارد حساب شما شود. اما اگر پس ازوارد کردن نام کاربر و رمز یک رمز یکبار مصرف به موبایل شما پیامک شود و از شما خواسته شود در این صورت حتی اگر نام کاربر و رمز شما گم شود، کسی نمی تواند وارد حساب شما شود .

 

به عنوان نمونه اجرایی : شرکت پارس گرین ، بانک پاسارگاد و بسیاری از شرکت ها و مجموعه های بزرگ از این قابلیت استفاده می کنند.

 

جهت اتصال نرم افزار و سایت خود به خدمات OTP پارس گرین ، با بخش وب سرویس تماس حاصل بفرمایید.

کد BSC : -709516076131520181659616176-10116;