امکانات وب سرویس ها - ?Why Web Services

3.67 از 5 (9 نظر)

امکانات  و مزایای وب سرویس ها

در این مقاله پی خواهید برد که وب سرویس ها چه مزایی برای ما دارند و چرا از آن استفاده میکنیم:

تشویق توسعه دهندگان نرم افزار به نوشتن برنامه های نرم افزاری بر اساس پلتفرم های شما، موجب نفوذ بیشتر شما، و وابسته شدن روز افزون سرویس های جدید به شما خواهد شد. که این امر با خود، بالارفتن ارزش پلتفرم، توسعه اکوسیستم و بالارفتن پایداری سیستم را به همراه می آورد.

از طرف دیگر، مشتریان شما که محصولات یا خدماتی استفاده می کنند که بر اساس API شما ساخته شده است، از اینکه همه چیز با هم مرتبط است و بدون دردسر و به راحتی کار می کند، خوشنود خواهند بود.

نمایش دادن و خارج شدن function ها در شبکه :

یک وب سرویس یک واحد کد مدیریت شده است که می تواند از طریق HTTP از راه دور فراخوانی شود، یعنی می توان آن را با استفاده از درخواست های HTTP فعال کرد. وب سرویس ها به شما امکان می دهند تا قابلیت استفاده از کد موجود در شبکه را به نمایش بگذارید. هنگامی که در شبکه قرار می گیرد، برنامه های دیگر می توانند از قابلیت برنامه شما استفاده کنند.

قابلیت همکاری

وب سرویس ها به برنامه های مختلف اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط داشته باشند و داده ها و خدمات خود را به اشتراک بگذارند. برنامه های دیگر نیز می توانند از وب سرویس ها استفاده کنند. به عنوان مثال، برنامه VB یا .NET می تواند با وب سرویس ها ی جاوا صحبت کند و بالعکس. وب سرویس ها برای ایجاد پلت فرم نرم افزار و فن آوری مستقل استفاده می شود.

پروتکل استاندارد

وب سرویس ها از ازمرسومترین  پروتکل های استاندارد صنعت برای ارتباط استفاده می کنند. تمام چهار لایه (سرویس حمل و نقل، XML Messaging، توضیحات سرویس، و لایه کشف سرویس) از پروتکل های مشخص در پشته  پروتکل وب سرویس استفاده می کنند. این استاندارد سازی پشته  پروتکل، مزایای بسیاری از جمله طیف گسترده ای از انتخاب ها، کاهش هزینه های رقابت و افزایش کیفیت را می دهد.

ارتباطات کم هزینه

وب سرویس ها از پروتکل SOAP بیش از HTTP استفاده می کنند، بنابراین می توانید از اینترنت کم هزینه  موجود برای اجرای وب سرویس ها استفاده کنید. این راه حل نسبت به راه حل های اختصاصی مثل EDI / B2B بسیار ارزان تر است. در کنار SOAP فراتر از HTTP، وب سرویس ها نیز می توانند بر روی سایر مکانیزم های حمل و نقل قابل اعتماد مانند FTP اجرا شوند.

 

web-service-benefits-مزایای - وب-سرویس

 
 

ویژگی های وب سرویس :

      -  عدم وابستگی به سیستم عامل ها

      -  عدم وابستگی به زبان برنامه نویسی

      -  تسهیل در ایجاد ارتباط بین نرم افزارها

      -  سهولت انتقال اطلاعات بین نرم افزارها

      - ارائه سرویس تحت وب بر روی وب سایت های دیگر

 نمونه هایی از کاربرد وب سرویس پیامک :

      -  اتصال سایر نرم افزارها به پیامک

      -  کاربرد وب سرویس پیامک در نرم افزارهای حسابداری

      -  کاربرد بالا وب سرویس پیامک در CMS ها

      -  استفاده از وب سرویس در CRM ها یا پرتال های آنلاین

      -  کاربرد وب سرویس در فروشگاه های اینترنتی

 


 

و دیگر مطالب مفید در زمینه وب سرویس

 

 


 

ثبت-نام-وب-سرویس

برای استفاده و تست وب سرویس در پنل پیامکی پارس گرین ثبت نام کنید

جهت ثبت نام در سامانه عدد 2000 را به سامانه10001391 ارسال فرمایید و یا از لینک زیر اقدام نمایید

sms-ثبت-نام

کد BSC : -70951607618192020199949804-10700;