وب سرویس پیام کوتاه با زبان php متد دریافت لیست شماره فرستنده پیامک

4 از 5 (6 نظر)

نمونه کد php از وب سرویس ارسال SMS متد دریافت شماره ارسال کننده پیامک

یکی از بهترین و راحت ترین راه های ارسال پیامک در برنامه نویسی استفاده از وب سرویس ارسال پیامک یا همان API ارسال پیام کوتاه است ، وب سرویس اس ام اس فارق از اینکه با چه زبان برنامه نویسی کار میکنید میتواند نیاز های یک برنامه نویس را برای ارسال پیامک در برنامه نویسی برطرف کند.

در این مقاله قصد داریم روش استفاده از وب سرویس soap ارسال پیام کوتاه با زبان php و همچنین نمونه کد ارسال پیامک با وب سرویس را توضیح دهیم.

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام GetSMSNumbers  دارد که قابلیت دریافت لیست شماره هایی که با آن پیامک ارسال می شود را دارد با این متد می توان به تفکیک لیست شماره های اختصاصی و عمومی را دریافت کرد.

در مواقعی که چندین خط ارسال کننده پیامک داریم و قصد داریم پیامک های ارسالی را با سر شماره مورد نظر خود ارسال کنیم میتوانیم با این متد لیست شماره ها را در نرم افزار دریافت و کاربر از این لیست سر شماره مورد نظر را انتخاب کند.


وزودی : این متد دارای سه ورودی است :
1-   Signature : این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند .
    - نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است .
2-  NumberType : این ورودی از نوع int می باشد که مشخص کننده نوع شماره ها (اختصاصی یا عمومی) می باشد راهنمای کامل در جدول زبر وجود دارد.
3-  Numbers[] : این ورودی آرایه ای از نوع  string است و به شکل رفرنسی بوده و پس از اجرای کامل متد پر خواهد شد که لیست شماره ها را برمیگرداند.
 

خروجی : مقداری از نوع int است که راهنمای کامل آن در جدول زیر آمده است.

مقدار راهنما
NumberType (نوع شماره) 0 : همه شماره ها 
1 : شماره های اختصاصی 
2 : شماره های عمومی
Return Value ( مقدار برگشتی متد) 1- : امضاء دیجیتال معتبر نیست 
140 : انجام شد 
141 : خطا

 


نمونه کد فراخوانی متد:

GetSMSNumbers

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -709516076204320211231150480-11388;