وب سرویس پیامک روش nusoap نمونه کد php دریافت لیست شماره فرستنده پیامک

4 از 5 (4 نظر)

نمونه کد php وب سرویس SMS روش nusoap متد دریافت شماره ارسال کننده پیامک

در این مطلب قصد داریم در مورد وب سرویس پیامک روش nusoap و نمونه کد php دریافت لیست شماره فرستنده پیامک توضیح دهیم

مقدمه

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت ابزاری پر کاربرد برای استفاده تمامی مشاغل است،  با این ابزار میتوان در هر یک از مشاغل مختلف استفاده های مختلفی کرد که این استفاده ها مانند ارسال پیامک تبلیغاتی ، ارسال اس ام اس های اطلاع رسانی و ... است.

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت با روش های پنل کاربری ،  App موبایل و وب سرویس قابل استفاده است.

وب سرویس پیام کوتاه این امکان را به برنامه نویس ها میدهد تا بتوانند ارسال پیام کوتاه را در سایت و یا برنامه های خود به شکل سفارشی شده خود استفاده کنند.

وب سرویس پیام کوتاه قابلیت اتصال به تمامی زبان های برنامه نویسی از قبیل .NET ، JAVA ، PHP و ....  را دارد که در این مقاله قصد استفاده از وب سرویس پیام کوتاه را با زبان PHP داریم.

برای استفاده از وب سرویس پیام کوتاه در زبان php میتوان به دو روش soap و nusoap استفاده کرد که برای استفاده از روش nusoap باید کتابخانه مخصوص استفاده از آن را دانلود کنید که لینک دانلود آن در انتهای این مقاله گذاشته شده است.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین تفاوت های روش soap و nusoap و توضیحات کامل آن میتوانید به مطالب مرتبط پایان این مقاله مراجعه کنید.
 


توضیحات فنی

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام GetSMSNumbers  دارد که قابلیت دریافت لیست شماره هایی که با آن پیامک ارسال می شود را دارد با این متد می توان به تفکیک لیست شماره های اختصاصی و عمومی را دریافت کرد.


ورودی : این متد دارای 3 ورودی است :

1-   Signature : این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند 
    - نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است 
2-  NumberType : این ورودی از نوع int می باشد که مشخص کننده نوع شماره ها (اختصاصی یا عمومی) می باشد راهنمای کامل در جدول زبر وجود دارد
3-  Numbers[] : این ورودی آرایه ای از نوع  string است و به شکل رفرنسی بوده و پس از اجرای کامل متد پر خواهد شد که لیست شماره ها را برمیگرداند
 

خروجی : مقداری از نوع int است که راهنمای کامل آن در جدول زیر آمده است.

مقدار راهنما
NumberType (نوع شماره) 0 : همه شماره ها 
1 : شماره های اختصاصی 
2 : شماره های عمومی
Return Value ( مقدار برگشتی متد) 1- : امضاء دیجیتال معتبر نیست 
140 : انجام شد 
141 : خطا

 

 


نمونه کد فراخوانی متد:

Send

 

nusoap-php

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -70951607614212021-338931653-11484;