وب سرویس sms نمونه کد php ایجاد گروه مخاطب در پنل پیامک

3.57 از 5 (7 نظر)

وب سرویس اس ام اس نمونه کد php ایجاد گروه مخاطبین در پنل پیامکی

یکی از بهترین و راحت ترین راه های ارسال پیامک در برنامه نویسی استفاده از وب سرویس ارسال پیامک یا همان API ارسال پیام کوتاه است ، وب سرویس اس ام اس فارق از اینکه با چه زبان برنامه نویسی کار میکنید میتواند نیاز های یک برنامه نویس را برای ارسال پیامک در برنامه نویسی برطرف کند.

در این مقاله قصد داریم روش استفاده از وب سرویس soap ارسال پیام کوتاه با زبان php و همچنین نمونه کد ارسال پیامک با وب سرویس را توضیح دهیم.

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام AddGroupContact دارد که قابلیت ایجاد یک گروه مخاطب را دارد. با این متد میتوان در صورت نیاز چندین گروه مخاطب به منظور دسته بندی کردن مخاطب ها ایجاد کند.

مزیت استفاده از این متد این است که با ایجاد یک گروه مخاطب میتوانید مخاطبینی که ارسال پیامک به آنا زیاد انجام میشود را در یک گروه مخاطب دخیره کرده که برای ارسال پیامک به آنها به جای وارد کردن تک تک شماره ها فقط شناسه آن گروه را وارد نماییم تا پیامک ارسال شود.

 


ورودی : این متد دارای 4 ورودی میباشد

1-Signature: این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند.
        نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است .
2-GroupName: این ورودی از نوع string می باشد ، نام گروهی که قصد ایجاد آن را دارید دریافت میکند.
3-Dec: این ورودی از نوع string می باشد ، این فیلد اختیاری است و توضیحاتی در مورد گروهی که قصد ایجاد آن دارید را دریافت میکند
4-GroupidEncrypt: : این ورودی از نوع string می باشد ، به صورت رفرنسی بوده و پس از اجرای موفق متد مقدار دهی میشود که شناسه گروهی که ایجاد شده است را برمیگرداند

خروجی : مقداری از نوع int است که راهنمای کامل آن در جدول زیر آمده است

مقدار راهنما 
Return Value ( مقدار برگشتی متد) 1- : امضاء معتبر نیست 
90 : انجام شد
91 : انجام نشد ، خطا

 


نمونه کد فراخوانی متد:

AddGroupContact

 

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -70951607625072021948982925-11460;