وب سرویس پیام کوتاه نمونه کد php حذف ارسال زماندار روش nusoap

4 از 5 (5 نظر)

وب سرویس ارسال پیامک زماندار کد php حذف ارسال زماندار از طریق nusoap

مقدمه

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت ابزاری پر کاربرد برای استفاده تمامی مشاغل است،  با این ابزار میتوان در هر یک از مشاغل مختلف استفاده های مختلفی کرد که این استفاده ها مانند ارسال پیامک تبلیغاتی ، ارسال اس ام اس های اطلاع رسانی و ... است

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت با روش های پنل کاربری ،  App موبایل و وب سرویس قابل استفاده است.

وب سرویس پیام کوتاه این امکان را به برنامه نویس ها میدهد تا بتوانند ارسال پیام کوتاه را در سایت و یا برنامه های خود به شکل سفارشی شده خود استفاده کنند.

وب سرویس پیام کوتاه قابلیت اتصال به تمامی زبان های برنامه نویسی از قبیل .NET ، JAVA ، PHP و ....  را دارد که در این مقاله قصد استفاده از وب سرویس پیام کوتاه را با زبان PHP داریم.

برای استفاده از وب سرویس پیام کوتاه در زبان php میتوان به دو روش soap و nusoap استفاده کرد که برای استفاده از روش nusoap باید کتابخانه مخصوص استفاده از آن را دانلود کنید که لینک دانلود آن در انتهای این مقاله گذاشته شده است.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین تفاوت های روش soap و nusoap و توضیحات کامل آن میتوانید به مطالب مرتبط پایان این مقاله مراجعه کنید.
 


توضیحات فنی

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام   DeleteScheduleدارد که  قابلیت حذف ارسال پیامک زماندار را که قبلا ایجاد نموده اید را دارد . پس از اجرای موفق متدهای مربوط به ثبت ارسال پیامک زماندار ، شناسه ای تولید میشود که جهت حذف از این شناسه استفاده میشود.

در زمانی که ارسال زمانداری ثبت کرده ایم و قصد عدم ارسال به آن را داریم از این متد جهت حذف آن استفاده میشود


ورودی : این متد دارای 2 ورودی میباشد

1-Signature: این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند.
        -نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است .
2-ScheduleIdEncrypt: این ورودی از نوع string است ، شناسه رمز شده ای را که پس از ثبت ارسال زمان دار تولید میشود را دریافت میکند.

خروجی : مقداری از نوع int است که راهنمای کامل آن در جدول زیر آمده است

مقدار راهنما
Return Value( مقدار برگشتی متد) 1- : امضاء معتبر نیست. 
60 : خطا
61 : انجام شد

 


نمونه کد فراخوانی متد:

nusoap-php

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -70951607614212021788131617-11508;