نمونه کد php وب سرویس soap متد دریافت تعداد کاراکتر پیامک

4 از 5 (3 نظر)

کد php برای وب سرویس ارسال پیام کوتاه متد دریافت اطلاعات متن ارسالی

یکی از بهترین و راحت ترین راه های ارسال پیامک در برنامه نویسی استفاده از وب سرویس ارسال پیامک یا همان API ارسال پیام کوتاه است ، وب سرویس اس ام اس فارق از اینکه با چه زبان برنامه نویسی کار میکنید میتواند نیاز های یک برنامه نویس را برای ارسال پیامک در برنامه نویسی برطرف کند.

در این مقاله قصد داریم روش استفاده از وب سرویس soap ارسال پیام کوتاه با زبان php و همچنین نمونه کدهای وب سرویس را توضیح دهیم .

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام MessageInfo دارد که قابلیت دریافت اطلاعتی از پیامک ارسالی را می دهد  با این متد می توان اطلاعات کاملی مانند Unicode بودن یا نبودن پیامک ارسالی و همچنین تعداد بخش های پیامک ارسالی را دریافت کرد.این متد ابزاری است برای زمانی که قصد داریم تعرفه ارسال پیامک را بر اساسفارسی یا انگلیسی بودن متن پیامک و تعداد بخش پیامک و دیگر موارد دیگر که مورد نظر است چک کنیم از این متد استفاده میکنیم.


ورودی : این متد دارای چهار ورودی است :

1- Signature : این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند  که در این متد این پارامتر به شکل  اختیاری است.
        - نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است.
2- MsgBody : این ورودی از نوع string می باشد ، متن پیامک ارسالی که قصد دریافت مشخصات آن را دارید را دریافت می کند.
3- Part  : : این ورودی از توع  int  می باشد  و همچنین به شکل رفرنسی بوده  که پس از اجرای موفق متد مقدار دهی خواهد شد که تعداد بخش متنی که در قسمت MsgBody وارد شده را نشان می دهد.
4- IsUniCode  : این ورودی از نوع bool می باشد، این ورودی به شکل رفرنسی بوده که پس از اجرای موفق متد مقدار دهی خواهد شد که مشخص کننده UniCode بودن یا نبودن متن ارسالی است.

 خروجی : مقداری از نوع int است که همیشه عدد صفر را برمیگرداند که به معنی اجرای موفق متد است

راهنما مقدار
همیشه عدد صفر است Return Value ( مقدار برگشتی متد)
True:پیامک UniCode می باشد
False پیامک UniCode نمی باشد
isUnicode (نوع پیامک)

 


نمونه کد فراخوانی متد:

MessageInfo

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -70951607625592021-446112065-11392;