وب سرویس پیام کوتاه نمونه کد php nusoap دریافت تعداد مخاطب

4 از 5 (3 نظر)

وب سرویس پیامک نمونه کد PHP دریافت تعداد مخاطب در پنل پیامک روش nusoap

 

مقدمه

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت ابزاری پر کاربرد برای استفاده تمامی مشاغل است،  با این ابزار میتوان در هر یک از مشاغل مختلف استفاده های مختلفی کرد که این استفاده ها مانند ارسال پیامک تبلیغاتی ، ارسال اس ام اس های اطلاع رسانی و ... است

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت با روش های پنل کاربری ،  App موبایل و وب سرویس قابل استفاده است.

وب سرویس پیام کوتاه این امکان را به برنامه نویس ها میدهد تا بتوانند ارسال پیام کوتاه را در سایت و یا برنامه های خود به شکل سفارشی شده خود استفاده کنند.

وب سرویس پیام کوتاه قابلیت اتصال به تمامی زبان های برنامه نویسی از قبیل .NET ، JAVA ، PHP و ....  را دارد که در این مقاله قصد استفاده از وب سرویس پیام کوتاه را با زبان PHP داریم.

برای استفاده از وب سرویس پیام کوتاه در زبان php میتوان به دو روش soap و nusoap استفاده کرد که برای استفاده از روش nusoap باید کتابخانه مخصوص استفاده از آن را دانلود کنید که لینک دانلود آن در انتهای این مقاله گذاشته شده است.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین تفاوت های روش soap و nusoap و توضیحات کامل آن میتوانید به مطالب مرتبط پایان این مقاله مراجعه کنید.
 


توضیحات فنی

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام ContactCount دارد که قابلیت دریافت تعداد مخاطبین یک گروه مخاطب را دارد.

استفاده این متد برای زمانی است که قصد داشته باشیم به یک گروه مخاطب پیامک ارسال کنیم که میتوانیم قبل از ارسال تعداد مخاطبین را دریافت کرده و با یک محاسبه ساده اگر هزینه نهایی کمتر از موجودی بود پیامک را ارسال کنیم


ورودی : این متد دارای 3 ورودی میباشد

1-Signature: این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند.
        نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است .
2-GroupIDEncrypt: این ورودی از نوع string می باشد ، شناسه گروهی که قصد دریافت تعداد مخاطبین آن را دارید را دریافت میکند.
3-Child: این ورودی از نوع bool می باشد ، مشخص میکند که در صورت true بودن تعداد مخاطبین زیر گروه را برگرداند یا در صورت false بودن آنها را بر نگرداند.

خروجی : مقداری از نوع int است که راهنمای کامل آن در جدول زیر آمده است

مقدار راهنما 
Return Value ( مقدار برگشتی متد) 1- : امضاء معتبر نیست. 
80 : انجام شد
82 : انجام نشد ، خطا

 


نمونه کد فراخوانی متد:

ContactCountnusoap-php

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -70951607608312021-2021249676-11556;