نمونه کد php وب سرویس ارسال پیامک متد دریافت تعداد کاراکتر پیامک nusoap

4 از 5 (5 نظر)

کد php برای وب سرویس ارسال پیام کوتاه روش nusoap متد دریافت اطلاعات متن ارسالی

در این مطلب قصد داریم در مورد نمونه کد PHP وب سرویس ارسال پیامک متد دریافت تعداد کاراکتر پیامک NUSOAP توضیح دهیم.

مقدمه

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت ابزاری پر کاربرد برای استفاده تمامی مشاغل است،  با این ابزار میتوان در هر یک از مشاغل مختلف استفاده های مختلفی کرد که این استفاده ها مانند ارسال پیامک تبلیغاتی ، ارسال اس ام اس های اطلاع رسانی و ... است.

ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت با روش های پنل کاربری ،  App موبایل و وب سرویس قابل استفاده است.

وب سرویس پیام کوتاه این امکان را به برنامه نویس ها میدهد تا بتوانند ارسال پیام کوتاه را در سایت و یا برنامه های خود به شکل سفارشی شده خود استفاده کنند.

وب سرویس پیام کوتاه قابلیت اتصال به تمامی زبان های برنامه نویسی از قبیل .NET ، JAVA ، PHP و ....  را دارد که در این مقاله قصد استفاده از وب سرویس پیام کوتاه را با زبان PHP داریم.

برای استفاده از وب سرویس پیام کوتاه در زبان php میتوان به دو روش soap و nusoap استفاده کرد که برای استفاده از روش nusoap باید کتابخانه مخصوص استفاده از آن را دانلود کنید که لینک دانلود آن در انتهای این مقاله گذاشته شده است.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین تفاوت های روش soap و nusoap و توضیحات کامل آن میتوانید به مطالب مرتبط پایان این مقاله مراجعه کنید.
 


 

توضیحات فنی

وب سرویس ارسال پیامک متدی را با نام MessageInfo دارد که قابلیت دریافت اطلاعتی از پیامک ارسالی را می دهد  با این متد می توان اطلاعات کاملی مانند Unicode بودن یا نبودن پیامک ارسالی و همچنین تعداد بخش های پیامک ارسالی را دریافت کرد.


 

ورودی :این متد دارای 4 ورودی است :

1- Signature : این ورودی از نوع string می باشد که امضای دیجیتال یا کد منحصر به فرد را دریافت می کند  که در این متد این پارامتر به شکل  اختیاری است
        - نحوه تولید :  با  وارد شدن به پنل پیامکی خود از منوی سمت راست گزینه وب سرویس را انتخاب کرده و از منوی بالا گزینه امضا دیجیتال در دسترس است 
2- MsgBody : این ورودی از نوع string می باشد ، متن پیامک ارسالی که قصد دریافت مشخصات آن را دارید را دریافت می کند
3- Part  : : این ورودی از توع  int  می باشد  و همچنین به شکل رفرنسی بوده  که پس از اجرای موفق متد مقدار دهی خواهد شد که تعداد بخش متنی که در قسمت MsgBody وارد شده را نشان می دهد
4- IsUniCode  : این ورودی از نوع bool می باشد، این ورودی به شکل رفرنسی بوده که پس از اجرای موفق متد مقدار دهی خواهد شد که مشخص کننده UniCode بودن یا نبودن متن ارسالی است
 

 خروجی : مقداری از نوع int است که همیشه عدد صفر را برمیگرداند که به معنی اجرای موفق متد است

مقدار راهنما
Return Value ( مقدار برگشتی متد) isUnicode (نوع پیامک)
isUnicode (نوع پیامک) True:پیامک UniCode می باشد
False پیامک UniCode نمی باشد

 


نمونه کد فراخوانی متد:

MessageInfo

 

 

nusoap-php

مطالب مرتبط:

 

کد BSC : -70951607614532021-1478535764-11488;