nuget چیست؟ | nuget visual studio

4.13 از 5 (8 نظر)

Nuget چیست؟

Nuget این امکان را به برنامه نویسان در visual studio می دهد که کتابخانه های مورد نیاز برنامه خود را با اجرای دستورات Command به پروژه خود اضافه کنند.

در سراسر وب تعداد زیادی سازنده قابل استفاده منبع باز رایگان موجود است که می توانند در پروژه های ما قابل استفاده باشند. برای مثال jQuery، log4net، EMAH، Nlnject، Structure Map مثال های قابل توجه هستند. هر زمانی که بخواهیم این سازنده ها را با پروژه های خود ترکیب کنیم، نیاز به صرف زمان زیادی برای دانلود اینها داریم و بعد از دانلود نیز باید اینها را ترکیب و پیکربندی کنیم. از آنجایی که این امر، یک روند تکراری برای خودکار کردن آن است، مایکروسافت یک افزونه جدید با نام NuGet برای ویژوال استودیو معرفی کرد که می توانست تمام سازنده های منبع باز OSS یا(Open-Source System ) موجود را یافته و به همراه سازنده های وابسته به پروزه های ما بیافزاید. NuGetهمچنین قادر خواهد بود تنظیمات سازنده هایی که از قبل روی پروژه افزوده شده اند را بروزرسانی کند. و همچنین می تواند سازنده ها را حذف نماید.

مزیت برجسته ای که nuget دارد این هست، کتابخانه ها را متناسب با فریم ورک و با Dependences های لازم نصب می نماید و این خیلی عالی هست.

ناگت یک ابزار بسیار مفید و قدرتمند است که محیط Command Prompt را در Visual Studio شبیه سازی می کند. البته محیط گرافیکی ان هم وجود دارد.

اما برای برنامه نویسان حرفه ای تر محیط Command خیلی جالب تر و کاربر دی تر هست و من به شما توصیه میکنم با محیط Command هم آشنا شوید.

ما در پارس گرین کتابخانه ارسال پیامک را به صورت بسته Nuget ایجاد کردیم و شما می توانید خیلی آسان از این پکیج استفاده کنید.

 

روش نصب گرافیکی Nuget در Visual Studio:

nuget-وب-سرویس-پیامک-sms

سپس نام کتابخانه مورد نظر را جستجو کرده و نصب نمایید.

nuget-sms-api-پیامک

 

 

روش نصب Nuget با Command  در Visual Studio

1- از طریقه مسیر Tools -> Library Package Manager->Package Manager Console اقدام کنید.

nuget-نصب-بسته-کتابخانه

 

2- محیطی مانند Command ویندوز برای شما فعال خواهد شد اکنون می توانید دستوران مورد نظر خود را اجرا کنید

به صورت مثال جهت نصب کتابخانه ارسال پیامک دستور زیر را وارد کنید Enter بزنید.

برای .net :

install-package parsgreen

و برای .net core

install-package parsgreen.core

nuget-پیامک-وب-سرویس-ارسال-sms-api-sendsms

 

nuget-parsgreen nuget-parsgreen-core

کد BSC : -70951607627502021548235899-11304;