لیست سیاه چیست و چگونه به آن پیامک ارسال کنیم؟

4 از 5 (45 نظر)

ارسال پیامک به لیست سیاه

حتما تا حالا به گوش شما خورده که برخی از شماره ها بلک لیست هستند و برای شما پیش آمده که منظور این جمله را به وضوح ندانید و این سوال ایجاد شود که چرا شماره ای در لیست سیاه مخابرات قرار گرفته است .
خطوط لیست سیاه یا بلک لیست خطوطی هستند که شخص صاحب خط با ارسال کد به اپراتور خط خود ، درخواست عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی را اعلام نموده و اپراتور خط شخص را در لیست سیاه مخابراتی قرار می دهد و بدین ترتیب پس از آن شخص از خطوط پیام کوتاه پنل های پیامک انبوه ، پیامک های تبلیغاتی را دریافت نمی نماید .

blacklist-whitelist-لیست-سیاه-مخابرات

روش های ارسال پیامک به شماره های بلک لیست

در سامانه های پیامکی لیست سیاه و شماره های لیست سیاه و یا همان بلک لیست تعبیری متفاوت دارند . در سامانه تبلیغاتی و در اپراتور های تبلیغاتی شماره های موبایل توسط فرد در این لیست قرار میگیرد و یا از آن خارج می شود .
برای دریافت پیامک تبلیغاتی هر شخص اختیار دارد آن پیام را دریافت کند و یا اصلا مایل به دریافت هیچ اس ام اس تبلیغاتی نباشد ، در این صورت به راحتی می تواند درخواست دهد تا وارد این لیست شود .
به عبارت ساده تر شماره های بلک لیست و یا همان لیست سیاه شماره موبایل افرادی می باشد که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را بسته اند و مایل هستند تا از هیچ اپراتوری هیچ پیام کوتاه تبلیغاتی را دریافت نکنند .
بدیهی است که این افراد از موسسات و یا ارگان هایی که به نحویی با آنها در ارتباط هستند پیامک اطلاع رسانی دریافت خواهند کرد مانند بانک ها ، بیمه ، بیمه خودرو و  ... زیرا این موسسات خطوط تبلیغاتی خود را به خطوط خدماتی تبدیل کرده اند و قابلیت ارسال به تمامی شماره ها از جمله شماره های بلک لیست را دارا هستند.


افراد می توانند با توجه به نوع سیم کارت خود درخواست دهند تا به لیست سیاه اضافه شوند و یا اگر در این لیست هستند و می خواهند تا دریافت پیامک تبلیغاتی آنان آزاد شود ، ازین لیست خارج شوند .
 البته صرفا افراد حقوقی قادرند که خط های خدماتی داشته باشند و افراد حقیقی نمی توانند از این نوع خدمات استفاده کنند. در صورتی که سامانه ی ارسال پیام انبوه دارید و محتوای پیامک های شما اطلاع رسانی می باشد و رسیدن پیامک های شما به مخاطبینتان برایتان حائز اهمیت می باشد می بایست حتما خط خود را خدماتی نمایید .

افراد حقیقی و یا شرکت هایی که هنوز به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نموده اند با توجه به اطلاعیه ی اپراتورها در آذر ماه سال 94 مبنی بر عدم امکان خدماتی نمودن خطوط پیامک انبوه به صورت حقیقی و با توجه به دستورالعمل ارائه شده ی سازمان ارتباطات سیار در اسفندماه سال 94 کلیه خطوطی که در گذشته به صورت حقیقی به خدماتی تبدیل شده، امکان ارسال پیام انبوه با این خطوط به خطوط بلک لیست را ندارند. افراد و شرکت های مذکور می توانند فرم تعهد نامه ی خود را به صورت حقوقی پر نموده و اقدام به خروج از بلک لیست نمایند در غیر این صورت امکان خدماتی کردن خطوط این افراد به هیچگونه امکان پذیر نمی باشد .

باشگاه-مشتریان-پارس-گرین-ارسال-پیامک-به-شماره-های-بلک-لیست-مخابرات

افراد حقیقی نیز با عضویت در باشگاه مشتریان پارس گرین می توانند به شماره های بلک لیست ارسال داشته باشند.

 

افراد حقیقی نیز با عضویت در باشگاه مشتریان پارس گرین می توانند به شماره های بلک لیست ارسال داشته باشند.

ثبت-نام

کد BSC : -70951607607412019148261177-10280;